Zamknij

Jan Mayzel nie żyje. Szczegóły pogrzebu znanego aktora

14.01.2022 14:05
Jan Mayzel
fot. screen: YouTube

Jan Mayzel nie żyje. W wieku 91 lat zmarł popularny aktor znany między innymi z filmu "Miś" i serialu "Na dobre i na złe", prywatnie mąż aktorki Zofii Merle. Pojawiły się informacje dotyczące pogrzebu.

Jan Mayzel nie żyje - ta niezwykle smutna informacja była ogromnym ciosem nie tylko dla bliskich zmarłego, ale także całego polskiego środowiska artystycznego. W wieku 91 lat odszedł uznany aktor, którego pamiętamy między innymi z takich hitów jak "Miś" czy "Rozmowy kontrolowane". Przez 10 lat wcielał się także w postać Franciszka Kwietnia w serialu "Na dobre i na złe". Na swoim koncie miał współpracę z wieloma polskimi teatrami, realizował się także jako aktor dubbingowy, jego głosem mówili między innymi hrabia Kaczula i Pan Biedronka znany z "Pszczółki Mai". Prywatnie Mayzel był mężem popularnej aktorki Zofii Merle, z którą miał syna Marcina.

- W wieku 92 lat (bez tygodnia) odszedł Jan Mayzel. Aktor. Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie. Nie doczekałeś Polski wolnej od PiSu, może nam się uda. Musi się udać! Uda się! - pożegnał zmarłego kolegę Wiktor Zborowski.

- Zmarł znakomity aktor, Jan Mayzel. Mąż Zofii Merle. Para osiem lat temu straciła syna, Marcina, kierownika produkcji i II reżysera. Dużo bólu i smutku w tych ostatnich latach. Pani Zofii Merle serdeczne wyrazy współczucia - napisał w mediach społecznościowych Remigiusz Grzela.

Jan Mayzel odszedł 30 grudnia 2021 roku w Warszawie. Pojawiły się informacje dotyczące pogrzebu aktora.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News

Jan Mayzel nie żyje. Wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb znanego aktora

Związek Artystów Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o szczegółach pogrzebu Jana Mayzla. Uroczystość została zaplanowana na 19 stycznia 2022 roku w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.

- Pożegnanie, zmarłego 30 grudnia 2021 roku, Jana Mayzla, odbędzie się 19 stycznia 2022 roku o godzinie 10.00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na miejscowym cmentarzu (w pobliżu IV bramy) - czytamy na Facebooku.

Internauci nadal wspominają zmarłego aktora i składają kondolencje jego bliskim. Wśród komentarzy nietrudno znaleźć gwiazdy polskiego kina.

- Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół - napisała Grażyna Wolszczak.

- Podpisuję wyrazy współczucia dla znakomitego aktora. Kondolencje dla rodziny i znajomych niech spoczywa w pokoju - czytamy we wpisie internauty.

My także składamy kondolencje bliskim i przyjaciołom znakomitego aktora.