Zamknij

Jacek Kurski zachwycony Krystianem Ochmanem. Przy okazji pogratulował też TVP

13.05.2022 10:44
Jacek Kurski Krystian Ochman
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News, Wojciech Olkusnik/East News

Jacek Kurski jest zachwycony występem Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022. Prezes TVP pogratulował artyście, który już w sobotę będzie walczyć o zwycięstwo w finale konkursu. Przy okazji nie zapomniał wypowiedzieć się w superlatywach o swojej stacji.

Jacek Kurski dołączył do grona osób gratulujących udanego występu Krystianowi Ochmanowi w półfinale Eurowizji. Zrobił to m.in. Michał Szpak, który był trenerem piosenkarza w programie TVP „The Voice”. Jak się okazuje, równie ważne co awans do finału są słupki oglądalności.

Zobacz także: Eurowizja 2022 – TRANSMISJA: finał z Polską. O której godz. i gdzie oglądać w TV, online?

Jacek Kurski gratuluje Krystianowi Ochmanowi. Chwali się oglądalnością TVP

Prezes TVP był zachwycony awansem Krystiana Ochmana do finału. Bukmacherzy, dziennikarze i zaangażowani fani Eurowizji są przekonani, że Polak może znaleźć się w pierwszej piątce faworytów do wygranej.

- Mamy finał Eurowizji! Brawo Krystian, brawo Polska! Wspaniały występ Krystiana Ochmana obejrzały na TVP1 i Polonia 4 miliony Widzów. Dziękujemy! Oprócz zjawiskowego wokalu fani i eksperci docenili najlepszy technologicznie występ 2. półfinału przygotowany przez team TVP. Brawo!!! - napisał na Twitterze Jacek Kurski i zamieścił wykres oglądalności.

Zdanie prezesa TVP ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni uważają, że oprawa była adekwatna i dodawała emocji do piosenki „River”. Inni sądzą, że deszcz i błyskawice były wręcz kiczowate, a głos Krystiana Ochmana sam powinien się obronić.

Jacek Kurski udzielił również krótkiego wywiadu „Plejadzie”, gdzie powiedział, że występ Krystiana Ochmana był świetny i zauważył, że artysta był pewny siebie. Nie było nawet śladu tremy, co rzuciło mu się w oczy również w preselekcjach organizowanych przez TVP. Cieszy się, że „wierzy w siłę swojego talentu” – w jego mniemaniu Krystian Ochman jest „perłą” i dobrze, że „Europa się na tym poznała”. Jego zdaniem skandalem byłoby, gdyby „River” nie dostała się do finału.

RadioZET.pl/Plejada.pl

Krystian Ochman Eurowizja 2022 ceremonia otwarcia
5 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / EBU / Andres Putting, MARCO BERTORELLO/AFP/East News