Zamknij

Jacek Borkowski o dramatycznym przebiegu COVID-19. "Dawano mi 20 procent na przeżycie"

18.01.2022 15:23
Jacek Borkowski
fot. Instagram/Jacek Borkowski/screen

Jacek Borkowski wiosną ubiegłego roku przeszedł zakażenie COVID-19. Przebieg choroby był u niego bardzo trudny. Aktor opowiedział o swojej walce z chorobą. Dawano mu niewiele szans na przeżycie.

Jacek Borkowski w kwietniu ubiegłego roku opublikował w sieci filmik, na którym widać go w szpitalu z maską tlenową na twarzy. Aktor ujawnił, że przechodził zakażenie koronawirusem w sposób intensywny i konieczna była hospitalizacja. Gwiazdor "Klanu" ujawnił także, że nie zdążył się zaszczepić. Wielu fanów kibicowało aktorowi i przesyłało mu życzenia powrotu do zdrowia. "Mobilizuj się, Jacku. Mam nadzieję, że to lżejsza postać tego świństwa. Kuruj się i szybko wracaj do pełnej formy", "szybkiego powrotu do zdrowia Jacku i woli walki z tym paskudztwem" - pisali internauci. I na szczęście aktor wyzdrowiał.

Zobacz także: Michał Piróg o trudnym dorastaniu i seksie z dziewczyną. "Nie chciałem być gejem"

Jacek Borkowski wspomina walkę z COVID-19. Dawali mu tylko procent szans

W najnowszej rozmowie z serwisem Jastrząb Post Borkowski opowiedział, że bardzo się bał o swoje zdrowie. Kiedy przechodził COVID-19, lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Jednak docenia bardzo profesjonalne podejście i zaangażowanie lekarzy ze szpitala, do którego trafił.

Jestem w tej sytuacji komfortowej, że na razie nie potrzebuję dodatkowych usług. W tamtym roku przeszedłem COVID-19, który dopadł mnie dość mocno i można powiedzieć, że oceniano mnie w 20% na przeżycie. Więc to, co mówię, zawsze mną targa emocjonalnie. Tutaj, w moim przypadku, opieka zdrowotna jeśli chodzi o szpital, w którym byłem, a byłem w szpitalu w Wołominie, to tylko mogę się ukłonić - powiedział.

Przejście zakażenia COVID-19 wpłynęło na to, że aktor postanowił rzucić palenie po wielu latach nałogu, ale jego podejście do życia nie zmieniło się tak bardzo. Aktor mówi, że jego babcia przeszła w życiu zdecydowanie więcej, więc i on może da sobie jakoś radę.

Ja znam relacje mojej babci, która była chora na hiszpankę, cholerę. Stan wojenny też przeżyłem, więc może też się uda. Mam nadzieję przynajmniej - powiedział.

Gwiazdy, które zmarły z powodu koronawirusa lub powikłań
19 Zobacz galerię
fot. JOEL SAGET/AFP/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / AFP/EAST NEWS