Zamknij

Jak usunąć konto na Instagramie 2021?

11.06.2021 14:32
Jak trwale i tymczasowo usunąć konto na Instagramie?
fot. SHUTTERSTOCK

Jak usunąć konto na Instagramie: trwale i tymczasowo? Jak zrobić to szybko i bezproblemowo? Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych platform do dzielenia się zdjęciami ze znajomymi i całym światem. Można zamieszczać tam zdjęcia z imprez, a także ze spotkań i miejsc dla nas ważnych. Zdarza się jednak tak, że czujemy potrzebę usunięcia z Internetu naszych prywatnych zdjęć.

Instagram: jak usunąć konto? Serwis proponuje opcję całkowitego lub tymczasowego usunięcia konta na platformie. Będą one szczególnie przydatne w chwili, gdy zmienimy zdanie i zaprzestaniemy publikacji prywatnych zdjęć na naszym instagramowym profilu. Do tego wystarczy kilka kliknięć.

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama z wersji roboczej lub InstaStory?

Jak trwale usunąć konto na Instagram?

Trwałe usunięcie Instagrama ułatwia nam całkowite usunięcie naszych danych i zdjęć z tej platformy społecznej. Jeśli zależy nam na zachowaniu zdjęć, warto wykonać ich kopię zapasową na dysku prywatnym lub w wirtualnej chmurze. Jak całkowicie usunąć konto na Instagramie? Wystarczy odwiedzić stronę specjalnie przeznaczoną do permanentnego usunięcia konta, dostępną tutaj. Następnie należy podać przyczynę chęci dezaktywowania konta i wpisać hasło ponownie, by zatwierdzić polecenie.

sInstagram - jak zobaczyć prywatne konto i zdjęcia tam publikowane?

Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie

By tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie, należy zalogować się na platformie i kliknąć w ikonkę naszego profilu, a następnie wybrać opcję "edytuj profil". Na ekranie pojawi się opcja umożliwiająca tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie. Następnie musimy podać ponownie nasze hasło i powód wyłączenia konta. 

Obie te opcje to trafna propozycja dla osób chcących na pewien czas odpocząć od Instagrama. Usunięcie konta nie musi wiązać się z dezaktywacją konta na zawsze. Wystarczy wybrać drugą z wymienionych opcji, by zrealizować swoje postanowienie. 

Tinder - jak usunąć konto na Tinderze trwale na komputerze i w aplikacji?

Artykuł aktualizowany. Gdy tylko będą nowe informacje, jak usunąć Instagram będziemy je zamieszczać w tym miejscu.

RadioZet.pl/tech.wp.pl