Zamknij

Ida Nowakowska ubolewa nad "sprofanowanym kościołem". Internauci podzieleni

21.01.2022 16:01
Ida Nowakowska
fot. Tricolors/East News

Ida Nowakowska opublikowała post, w którym ubolewa nad profanacją jednego z kościołów w Warszawie. Gwiazda pojawiła się na miejscu i zrobiła sobie zdjęcie z fragmentem biblii, wywieszonym na fundamencie. Poruszony przez Idę temat wywołał spore kontrowersje w komentarzach internautów.

Ida Nowakowska opublikowała post na Instagramie, w którym nie kryła swojego oburzenia aktem wandalizmu w jednym z warszawskich kościołów. Gwiazda "Pytania na śniadanie" pojawiła się na miejscu, gdzie zrobiła sobie zdjęcie z fragmentem biblii, wywieszonym na fundamencie. We wpisie na Instagramie napisała:

Ida Nowakowska ubolewa nad "sprofanowanym kościołem". Internauci podzieleni

"Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie.

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół;
dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;
błogosławcie tym, którzy was przeklinają,
i módlcie się za tych, którzy was oczerniają”
(Łk 6,27-28)
Od „mowy nienawiści" zachowaj nas Panie!
Spraw abyśmy znów byli jedno!

Znalazłam też bardzo aktualne słowa Jana Pawła II:
Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną — bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu" - czytamy w instagramowym poście Idy Nowakowskiej.

Zdania internautów pod wpisem były mocno podzielone. Sam akt wandalizmu był krytykowany, natomiast pojawiły się również głosy mówiące o tym, że Kościół, który angażuje się w debatę polityczną, sam naraża na kontrreakcję osób po drugiej stronie barykady.

"Pani Ido, ale to pani pracuje w telewizji, w której często nawiązuje się do nienawiści. Reżimowa telewizja. Woronicza 17 stało się rządową telewizją. Chcę pani przypomnieć, że manipulowanie czyichś wypowiedzi jest zakłamywaniem rzeczywistości".

Oczywiście nie zabrakło też głosów zgadzających się z Idą Nowakowską. "Brawo Ida, wzruszyłam się", "miłość wszystko zwycięża, piękny wpis", "Ida, jesteś wyjątkową kobietą, uwielbiam" - chwalili gwiazdę fani.