Zamknij

Książę Harry i Meghan Markle zbojkotują galę wręczenia Oscarów? To przez Kristen Stewart i "Spencer"

13.01.2022 16:36
Książę Harry / Kristen Stewart
fot. screen: YouTube

Kristen Stewart zachwyciła jako księżna Diana w głośnym filmie "Spencer" i ma szansę na Oscara dla najlepszej aktorki. Jednak z jej powodu na gali może zbraknąć księcia Harry'ego i Meghan Markle. Dlaczego mieliby zrezygnować z udziału w tak głośnym wydarzeniu?

Brytyjska rodzina królewska to już nie tylko najpopularniejsza na świecie monarchia, to stały element światowej popkultury. Królowa Elżbieta II i jej otoczenie wzbudzają wielkie emocje, nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ilość skandali i niecodziennych wydarzeń. W ostatnim czasie zdecydowanie najczęściej mówi się o "zimnej wojnie" między księciem Harrym i Meghan Markle a resztą rodziny. Książęca para wycofała się z roli członków monarchii i bryluje w Stanach Zjednoczonych, a rozgłos zapewniły im w dużej mierze kontrowersyjne oskarżenia pod adresem pałacu. W efekcie Harry wszedł w konflikt nawet z własnym ojcem i bratem, księciem Williamem. 

Synowie tragicznie zmarłej księżnej Diany z pewnością niecierpliwie czekali na premierę filmu "Spencer". Film biograficzny o jednej z najpopularniejszych członkiń brytyjskiej monarchii został przyjęty doskonale, szczególnie dobre wrażenie zrobiła Kristen Stewart, która zagrała główną rolę. Amerykańska aktorka znana z ekranizacji sagi "Zmierzch" wspięła się na wyżyny aktorstwa i zdaniem wielu krytyków ma duże szanse na odebranie statuetki dla najlepszej aktorki podczas 94. gali wręczenia Oscarów. Jak donoszą zagraniczne media, książę Harry nie jest zachwycony tym, jak w "Spencer" ukazano jego mamę i rozważa rezygnację z udziału w wydarzeniu.

Meghan Markle i książę Harry bojkotują Oscary? Chodzi o Kristen Stewart

Jak informuje magazyn "OK!", książę Harry wolałby uniknąć spotkania z Kristen Stewart podczas oscarowej gali. Może to być trudne, ponieważ książęca para otrzymała zaproszenie na galę i organizowane po jej zakończeniu przyjęcie. Syn Diany ma być zbulwersowany filmem i na tyle niechętny do rozmowy z aktorką, że rozważa rezygnację z udziału w wydarzeniu.

- Film wywołał u Harry'ego niesmak. Jest bardzo zbulwersowany (...) Zostali zaproszeni na wszystkie eventy i mieli zamiar wziąć udział w ceremonii oscarowej, ale tam stanęliby twarzą w twarz z Kristen Stewart, która najpewniej otrzyma nominację dla najlepszej aktorki - zdradza źródło magazynu.

Według "OK!" Meghan Markle chciałby wziąć udział w gali i znów brylować na czerwonym dywanie.

- Myśli, że mogą po prostu ignorować Kristen lub wymienić krótkie uprzejmości, ale Harry nie potrafi udawać i reaguje emocjonalnie. On poważnie zastanawia się nad pominięciem Oscarów, ale Meghan bardzo chce powrócić na hollywoodzką scenę - czytamy.

Markle potrafi być bardzo przekonująca, zobaczymy, czy uda jej się wpłynąć na decyzję męża.