Zamknij

Górniak broni filmu, na którym zerwała nakaz noszenia maseczek. "Segregacja go chroni"

23.08.2021 15:13
Edyta Górniak
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ EAST NEWS

Edyta Górniak po raz kolejny wywołała kontrowersje, zrywając plakat informujący o nakazie noszenia maseczek. Piosenkarka i celebrytka postanowiła bronić swoich racji i skomentowała głośne wydarzenie.

Edyta Górniak to dla wielu osób nadal jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek, która zdobyła historyczne 2. miejsca na Konkursie Eurowizji i wylansowała takie niezapomniane przeboje jak "To nie ja", "Dotyk" czy "Dumka na dwa serca". Coraz częściej jednak o gwieździe mówi się nie w kontekście jej kariery muzycznej, ale aktywności w mediach społecznościowych. Edyta często publikuje w sieci swoje przemyślenia, zdaniem wielu osób mocno kontrowersyjne, a nawet groźne. Szczególnie bliskim jej tematem jest pandemia koronawirusa, choć Górniak zdaje się być bardzo sceptyczna. Przypomnijmy, że sugerowała, że w szpitalach covidowych leżą statyści, jest także przeciwniczką szczepień i mówi o globalnej manipulacji.

Pojawia się wiele głosów, że poglądy wokalistki są szkodliwe, ta jednak pozostaje wierna swoim przekonaniom. Pokazała to dobitnie podczas koncertu w Chełmie, gdy zerwała plakat informujący o nakazie maseczek, uwieczniając gest na nagraniu, które trafiło na Instastory.

- To nie obóz, to kolonia - skomentowała.

Zachowanie Górniak wywołało niemałe kontrowersje, nie zabrakło głosów krytyki zarzucających piosenkarce po raz kolejny promowanie niepodpartych wiedzą medyczną zachowań. Gwiazda postanowiła skomentować swoje zachowanie.

Edyta Górniak komentuje kontrowersyjne nagranie. Zerwała plakat z nakazem noszenia maseczek

We wpisie opublikowanym na Instastory Edyta Górniak odniosła się do kontrowersji związanych z jej nagraniem. Zapewniła, że nie ma nic przeciwko osobom, które noszą maseczki, jednak w kolejnych kilku zdaniach odniosła się po raz kolejny do rzekomych badań, nie wskazała jednak żadnych źródeł.

- Witam, cieszę się, że chcecie rozpocząć nową politykę współpracy i pytacie mnie o zdanie. Niech każdy żyje w swojej prawdzie. Kto ufa, że segregacja go chroni, niech nosi maski, kto ufa w zdrowy tryb życia, niech nie nosi. Warto w razie wątpliwości powołać się na raporty badań biologów, alergologów, naukowców i profesorów medycyny z całego świata, aby podjąć decyzję słuszną dla każdego z nas. Jeśli chodzi o to, czy maski ułatwiają, czy utrudniają oskrzelom i płucom bycie zdrowym - napisała.

Podkreśliła, że na koncertach bawią się obok siebie osoby noszące maseczki i takie, które nie zgadzają się z nakazami.

- Z pewnością zauważyliście, że widownia wszystkich koncertów telewizyjnych wyraźnie się w tym temacie dzieli, a jednak bawią się obok siebie. W radości i jedności - czytamy.

Czy był to jednak powód, by usuwać plakat, który najwyraźniej, był tam umieszczony z konkretnego powodu związanego z bezpieczeństwem imprezy?