Zamknij

Goldie Hawn była molestowana przez znanego artystę. "Zobaczyłam jego aparat w całej okazałości"

26.01.2022 11:52
Goldie Hawn
fot. screen: YouTube

Goldie Hawn w wywiadzie otwarcie opowiedziała o tym, że była molestowana. Hollywoodzka gwiazda miała paść ofiarą Ala Cappa, znanego artysty, który miał molestować także Grace Kelly. Aktorka szczegółowo opisała całą sytuację.

Goldie Hawn to jedna z największych gwiazd Hollywood, utalentowana aktorka, piosenkarka, reżyserka i producentka. Karierę rozpoczynała jako tancerka baletowa i musicalowa, pracując między innymi na Broadwayu. Na ekranie zadebiutowała w 1967 roku w serialu "Dzień dobry, świecie", jej pierwszym filmem była "Jedyna oryginalna orkiestra rodzinna". Przełomem w karierze Hawn była produkcja "Kwiat kaktusa" z 1969 roku, za rolę otrzymała statuetki Oscara i Złotego Globu dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Wielokrotnie pokazała, że równie dobrze radzi sobie w rolach komediowych, co w poważnych kreacjach dramatycznych. Mogliśmy oglądać ją w takich produkcjach jak "Ptaszek na uwięzi", "Ze śmiercią jej do twarzy", "Szeregowiec Benjamin" czy "Zmowa pierwszych żon". Ostatni raz na ekranie mogliśmy oglądać ją w 2020 roku w "Kronika świąteczna 2".

Prywatnie Goldie Hawn od 1982 roku związana jest z hollywoodzkim gwiazdorem Kurtem Russellem, z którym ma syna Wyatta. Jest także mamą dwójki dzieci z małżeństwa z Billem Hudsonem. W programie "The Megyn Kelly Show" aktorka wróciła do początków swojej kariery i opowiedziała o wstrząsającym wydarzeniu. Gwiazda miała być molestowana przez znanego rysownika Ala Cappa.

Meryl Streep
10 Zobacz galerię
fot. East News

Goldie Hawn opowiedziała o molestowaniu. Padła ofiarą znanego artysty?

Goldie Hawn opowiedziała o sytuacji, do jakiej miało dojść w roku 1964, kiedy 19-letnia wtedy aktorka została zaproszona do apartamentu Ala Cappa, gdzie miała czytać scenariusz. Sprawy jednak miały potoczyć się inaczej. Mężczyzna miał przebrać się w szlafrok, co wzbudziło niepokój Hawn. Następnie miał poprosić ją o podciągnięcie spódnicy i pocałowanie go.

- Miał ten podstępny uśmiech. Zaczęłam mówić o moich rodzicach, że chcą mnie wydać za żydowskiego dentystę. Chciałam, żeby wiedział, że jestem bardzo religijna i mam skrupuły (...) Powiedział: "Chodź tutaj i daj mi buziaka". Byłam zszokowana, ale spodziewałam się czegoś takiego. Chciałam, żeby wiedział, że zachowam spokój, więc podeszłam. Wtedy on naciągnął materiał i zobaczyłam jego "aparat" w całej okazałości. On po prostu tam leżał - relacjonowała aktorka.

Kiedy gwiazda stanowczo odmówiła, Capp miał dać jej 20 dolarów na taksówkę i stwierdzić, że Hawn nie ma szans na karierę w show-biznesie. Capp miał dopuścić się molestowania także wobec Grace Kelly, gwiazdy światowego kina, laureatki Oscara za film "Dziewczyna z prowincji".