Zamknij

Agnieszka Fitkau-Perepeczko kończy 80 lat. Gwiazda "M jak Miłość" wspomina aktorkę. "Trochę dzika" [FOTO]

06.05.2022 10:42
Agnieszka Fitkau-Perepeczko
fot. screen: Instagram / agnieszkaperepeczko

Agnieszka Fitkau-Perepeczko świętuje 80. urodziny. Aktorkę i żonę nieodżałowanego Marka Perepeczko wspomina były kolega z planu "M jak Miłość", Kacper Kuszewski. Przyznał, że jubilatka na planie bywała "dzika". 

Agnieszka Fitkau-Perepeczko to popularna polska aktorka, która ma na swoim koncie także karierę w modelingu. Urodzona w 1942 roku gwiazda ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, na ekranie zadebiutowała w roku 1968 epizodyczną rolą w ekranizacji "Lalki". Szybko otrzymała kolejne propozycje, pojawiała się między innymi w "Gniewsko, syn rybaka", "Przygody pana Michała" i "Krajobraz po bitwie". W 1981 roku postanowiła wyjechać do Australii, gdzie uczyła języka angielskiego, nie porzuciła jednak aktorstwa, występowała między innymi w serialu "Więźniarki". Pracowała jako modelka, wydała także kilka książek, jednak największy rozgłos przyniosła jej rola Simony Muller w serialu "M jak Miłość", w którym grała w latach 2003-2007.

Historia miłości pani Agnieszki z Markiem Perepeczko, aktorem znanym z kultowej roli w "Janosiku", to temat na romantyczny film. Poznali się w kolejce do dziekanatu, w 1966 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Uważani byli za jedno z najbardziej zgodnych małżeństw polskiego show-biznesu, wielokrotnie podkreślali łączące ich uczucie. Małżeństwo przerwała nagła śmierć gwiazdora w 2005 roku w wyniku zawału serca. Wdowa wielokrotnie wspominała męża i ciężko jej było pogodzić się ze stratą. 

Agnieszka Fitkau-Perepeczko kończy 80 lat. Na planie "M jak Miłość" była niepokorna?

Choć ciężko w to uwierzyć, Agnieszka Fitkau-Perepeczko kończy 80 lat. Fani podkreślają jednak, że aktorka nadal zachwyca urodą i niezwykłą energią. W rozmowie z "Faktem" o współpracy na planie "M jak Miłość" opowiedział Kacper Kuszewski.

- W pracy jako aktorka Agnieszka była nieprzewidywalna. Ale moim zdaniem to był jej walor. Była taka trochę dzika w tym swoim graniu i zawsze nas zaskakiwała. Bardzo to w Agnieszce lubiłem. Fantastycznie nam się razem współpracowało na planie serialu „M jak miłość". Agnieszka była wesoła, pogodna, opowiadała na planie anegdoty, mieliśmy świetne porozumienie i bardzo miło to wspominam (...) Był taki czas, że staraliśmy się widywać od czasu do czasu, kiedy Agnieszka była w Warszawie. Czasami zdarzało nam się zobaczyć w teatrze na jakieś premierze. Przyznam, że ten kontakt w pewnym momencie się urwał i mam wrażenie, że Agnieszka na dłużej wyjechała do Australii. Później była pandemia i od dłuższego czasu już się nie kontaktowaliśmy. - zdradził.

Aktor przekazał także urodzinowe życzenia dla byłej koleżanki z planu.

- Chciałabym jej życzyć, żeby nigdy nie straciła tego zachwytu życiem i swojej cudownej, radosnej i pozytywnej energii. Mam jednak poczucie, że tego nie muszę jej życzyć, bo ona to ma w sobie na zawsze, więc życzę jej po prostu dużo zdrowia. Żeby życie stawiało na jej drodze fajnych, ciekawych ludzi, ciekawe miejsca i ciekawe zdarzenia - czytamy.

My oczywiście dołączamy się do najlepszych życzeń.