Zamknij

Film o Annie Przybylskiej: pokazano fragment dokumentu "Ania". Wiemy, kiedy premiera [WIDEO]

13.06.2022 16:45
Anna Przybylska
fot. VIPHOTO/East News

Film o Annie Przybylskiej nosi tytuł "Ania". Na 50. Forum Wokół Kina zaprezentowano pierwsze fragmenty dokumentu o zmarłej gwieździe. Znana jest też data premiery filmu o Annie Przybylskiej. Kiedy produkcja trafi do kin?

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po walce z chorobą nowotworową trzustki. Dla fanów i całego show-biznesu był to ogromny szok. Nikt bowiem nie przypuszczał, że 36-latka nie wyjdzie z choroby, z którą tak dzielnie walczyła.

Szybko zrodził się pomysł, żeby nakręcić film biograficzny o Annie Przybylskiej. Reżyserią miał się zająć Radosław Piwowarski, przyjaciel i odkrywca talentu aktorki. Wkrótce powstał scenariusz do fabularnej produkcji o roboczym tytule "Gwiazda". Realizacja jednak nie doszła do skutku. Bliscy zmarłej mieli mieć inną wizję tego, jak powinna zostać ukazana w filmie postać Ani. Po latach wrócono do pomysłu, lecz zgodnie z wolą rodziny miała być to produkcja o charakterze dokumentalnym. 

Będziemy czuć, że Ania jest z nami. Mam też nadzieję, że powstanie ten piękny film. Myślę, że już jesteśmy na niego gotowi. Jaś będzie miał 12 lat, nie boję się więc, jak zareaguje, gdy zobaczy mamę. Po siedmiu latach już wszyscy jesteśmy gotowi, żeby obejrzeć taki dokument i zobaczyć, jak wyglądało nasze życie w Poznaniu, w Turcji i na wakacjach, a potem w Łodzi i w Trójmieście - opowiadał w rozmowie z "Vivą!" Jarosław Bieniuk.

Film o Annie Przybylskiej "Ania". Kiedy premiera?

W kwietniu Jarosław Bieniu zamieścił pierwsze zdjęcie z planu i tym samym zakomunikował, że zdjęcia do filmu "Ania" ruszyły. 19 maja poinformował, że materiał został ukończony. 

Wiadomo, że dokument został już zmontowany. Pierwsze fragmenty zostały zaprezentowane podczas 50. Forum Wokół Kina we Wrocławiu. Na spotkanie z widzami przybyli mama aktorki, Jarosław Bieniuk i córka Oliwia.

Już niedługo produkcja zostanie udostępniona szerszej publiczności. Uroczysta premiera filmu "Ania" o Annie Przybylskiej odbędzie się 5 października 2022 roku, a dwa dni później, 7 października, film trafi do kin w całej Polsce.

Ciepłe przyjęcie, duże zainteresowanie i spore emocje. Na 50. Forum Wokół Kina pokazaliśmy fragmenty filmu "Ania". Uroczysta premiera piątego października. Film w kinach w całej Polsce od siódmego października - czytamy pod postem ze spotkania. 

Twórcami filmu są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski. W produkcji wykorzystano prywatne nagrania i niepublikowane dotąd materiały należące do rodziny Anny Przybylskiej. Szykuje się więc ogromna porcja wzruszeń.

Poniżej pierwszy fragment filmu o Annie Przybylskiej, udostępniony w sieci przed paroma miesiącami.