Zamknij

Znane małżeństwo gejów wystąpi w Opolu? Jakub i Dawid pochwalili się zgłoszeniem do Premier

21.07.2021 18:53
Dawid i Jakub
fot. Instagram:@jakubidawid

Homoseksualne małżeństwo Jakub Kwieciński i Dawid Mycek chcą wystąpić na festiwalu w Opolu 2021. Para poinformowała, że ich piosenka "Inni" została zarejestrowana do konkursu opolskich Premier. "Aby było jeszcze bardziej tęczowo, do wspólnego występu zaprosiliśmy wspaniały chór LGBT".

58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w dniach 3-6 września 2021 roku. W imprezie weźmie udział plejada gwiazd polskiej estrady, nie zabraknie także koncertów tematycznych i muzycznych wspomnień. Tradycyjnie już odbędzie się konkurs "Premiery", w którym zostaną zaprezentowane nowe, premierowe utwory. W zeszłym roku wyróżnienie od jury otrzymała Lanberry za piosenkę "Plan awaryjny", zaś nagroda im. Karola Musioła od publiczności przypadła Stanisławie Celińskiej za utwór "Niech mnie złość". 

Obecnie na stronie festiwalu trwają zgłoszenia do konkursu Premier 2021. O tym, którzy wykonawcy będą mieli okazję zaprezentować swoje piosenki w amfiteatrze zadecyduje specjalna kapituła. Jak wiadomo, impreza od samego początku nierozerwalnie związana jest z Telewizją Polską, a ta niechętnie zaprasza artystów o odmiennych poglądach niż te lansowane przez włodarzy z Woronicza. Mimo to do opolskich Premier postanowiła zgłosić się znana para gejów - Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, którzy kilka lat temu zalegalizowali swój związek. 

Pytanie na śniadanie: TVP tłumaczy się ze zwolnienia wydawcy po aferze z tęczową flagą

Festiwal w Opolu 2021: gejowskie małżeństwo wystąpi w konkursie Premier? 

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek przekazali, że ich piosenka "Inni" została zarejestrowana w konkursie.

Dumni trzymamy w rękach potwierdzenie zgłoszenia naszej piosenki do konkursu "Premier" na tegorocznym Festiwalu w Opolu. Skoro TVP funkcjonuje także za nasze pieniądze, a jej hasło brzmi "Bądźmy Razem", to uznaliśmy, że super byłoby zobaczyć na opolskiej scenie tęczowe barwy i tuż przed zamknięciem listy, wysłaliśmy nasze zgłoszenie. Aby było jeszcze bardziej tęczowo, do wspólnego występu zaprosiliśmy wspaniały chór LGBT - Voces Gaudii - przekazali w social mediach.

Para liczy, że piosenka mimo wszystko przejdzie przez eliminacyjne sito TVP. W swoim poście bierze pod włos Jacka Kurskiego i przypomina, co oficjalnie zadeklarowali przedstawiciele stacji. 

Utwór "Inni", który stworzyliśmy z najlepszymi muzykami w Polsce, od premiery zdobywa same pozytywne recenzje, więc o jego poziom jesteśmy spokojni. Skróciliśmy go tylko do 3 minut, bo tego wymagał regulamin konkursu. Pewne obawy może budzić co prawda stosunek Telewizji Polskiej do mniejszości seksualnych, ale tu was zaskoczymy. Podczas rozprawy sądowej, którą trzy lata temu założyliśmy TVP, a która trwa do dziś, przedstawiciele stacji przekonują, że w TVP nie ma miejsca na dyskryminację ze względu na orientację seksualną, a stacja jest tolerancyjnym i otwartym dla wszystkich miejscem. Widząc, że wszystkie decyzje w TVP, także te dotyczące Opola, osobiście podejmuje Jacek Kurski, swoim zgłoszeniem mówimy: Jacek - sprawdzamy! - podkreśla homoseksualne małżeństwo.

Jak czytamy w opisie na YouTube, tekst do piosenki "Inni" powstał w reakcji na wystąpienie Andrzeja Dudy. 

Tekst powstał po słowach prezydenta Andrzeja Dudy, który nazwał nas wszystkich ideologią. Mamy wrażenie, że w naszym kraju cały czas musimy tłumaczyć, że choć wszyscy jesteśmy barwni, kolorowi i różnorodni, to jednak kochamy i czujemy tak samo jak wszyscy. Bo nie jesteśmy INNI. Jesteśmy takimi samymi ludźmi - podkreślają autorzy. 

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek - kim są autorzy utworu "Inni"?

O Jakubie Kwiecińskim i Dawidzie Mycku zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy opublikowali w sieci własny teledysk do piosenki Roxette "Some other summer". Chcieli w ten sposób zrobić coming out przed znajomymi, ale niespodziewanie klip został zauważony przez Pera Gessle z Roxette. Muzyk udostępnił wideo na Facebooku, przez co nagranie stało się hitem sieci.

Dawid Mycek i Jakub Kwieciński pobrali się w 2017 roku na Maderze. Ślub nie był tylko symboliczną przysięgą połączoną z włożeniem obrączek, lecz miał charakter formalny.

Ostatnia wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego na Maderze! Oryginały dokumentów złożone i podpisane i nagle powstał dylemat - jakie nazwisko przyjąć? - informowali fanów nowożeńcy. 

W ubiegłym roku Kwieciński i Mycek wystąpili w reklamie prezerwatyw Durex. Telewizja publiczna odmówiła emisji spotu promowanego hasłem "Głośni w łóżku". W uzasadnieniu powoływano się na przepisy ustawy o radiofonii i telewizji mówiące o przekazach zawierających "sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich".

Dziennikarka TVN24 zrobiła coming out. Opublikowała romantyczne zdjęcie z ukochaną [FOTO]