Zamknij

Eurowizja: TVP znów pokazała pocałunek mężczyzn. Nie mogli tego wyciąć [WIDEO]

13.05.2022 08:42
Achille Lauro Eurowizja
fot. screen YouTube Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022 to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń roku. Za nami półfinały, a 14 maja rozegra się finał, w którym udział weźmie oczywiście Krystian Ochman. Polak z łatwością awansował, a bukmacherzy stawiają go w pierwszej piątce laureatów. Podczas drugiego półfinału wziął udział Achille Lauro z San Marino. Ich gest zaskoczył widzów.

Sobotnia Eurowizja 2022 szykuje się pełna wrażeń. Na scenie pojawi się Krystian Ochman, który będzie konkurować m.in. z Norwegią, Australią, Szwecją, Estonią, Grecją, Ukrainą czy Litwą. Podczas drugiego półfinału nie awansowały m.in. Izrael, Malta, Gruzja czy San Marino. Ci ostatni, mimo kontrowersyjnego show, nie zdołali przekonać do siebie jury i widzów. Wiele osób dopatrywało się w nich również inspiracji włoskim zespołem Maneskin.

Zobacz: Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Eurowizja 2022: Achille Lauro z San Marino pocałował kolegę na scenie

Pocałunki osób tej samej płci nie są raczej mile widziane w prawicowej Telewizji Polskiej. Osoby odpowiedzialne za emisję nie mogły nic zrobić podczas występu Achiller Lauro z San Marino.

Na scenie w Turynie piosenkarz pojawił się ubrany w dość przezroczysty kostium, a na głowę narzucił kowbojski kapelusz. Podczas wykonywania utworu „Stripper” wskoczył nawet na mechanicznego byka.

Reprezentant San Marino chciał ewidentnie zrobić show, jakiego Eurowizja dawno nie widziała. Nie zabrakło więc pocałunku z kolegą z zespołu. Wszystko pokazały kamery, a materiał poleciał w świat – w tym do widzów TVP.

To już drugi pocałunek osób tej samej płci, jaki wyemitowała TVP. 10 maja, podczas pierwszych półfinałów Eurowizji, kamera uchwyciła dwóch mężczyzn trzymających tęczową flagę. Pocałowali się i uśmiechnęli do obiektywu tuż po występie ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra z hitem „Stefania”.

Krystian Ochman Eurowizja 2022 ceremonia otwarcia
5 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / EBU / Andres Putting, MARCO BERTORELLO/AFP/East News