Zamknij

Eurowizja 2022: seksualny skandal na imprezie? Pojawiły się oskarżenia. "Wieczór dotykania i molestowania"

14.05.2022 14:45
Eurowizja 2022
fot. screen: YouTube

Eurowizja 2022 w cieniu seksualnego skandalu? Grupa kobiet miała poinformować, że podczas imprezy poprzedzającej konkurs była molestowana przez tancerzy. Na oskarżenia zareagowała między innymi Europejska Unia Nadawców.

Eurowizja 2022 wzbudza w Polakach o wiele większe emocje, niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą Krystiana Ochmana, nasz reprezentant z piosenką "River" zrobił ogromne wrażenie na widzach i specjalistach i typowany jest do walki o zwycięstwo. Już dziś, 14 maja, będziemy mogli trzymać kciuki za 22-latka podczas koncertu finałowego. Tegoroczna Eurowizja odbywa się w Turynie, a Włosi robią wszystko, by zaprezentować się światu z jak najlepszej strony. Niestety, poważną rysą na wizerunku może być rzekomy skandal związany z molestowaniem wolontariuszek pracujących przy organizacji imprezy.

Jak informują włoski dziennik "Corriere Della Sera" i brytyjski "Daily Mail", grupa kobiet pracujących przy imprezie poprzedzającej konkurs, tak zwanym Turkusowym Dywanie, miała zgłosić się do organizacji Ani jedna więcej i oskarżyć zagranicznych tancerzy o molestowanie. Mężczyźni mieli obłapiać wolontariuszki, a pod wpływem alkoholu ich zachowanie stało się jeszcze bardziej natarczywe.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022: seksualny skandal na imprezie? Wolontariuszki oskarżają tancerzy o molestowanie

- Czułam się skrzywdzona. Byłam tam jako wolontariuszka pomagająca delegacjom, a oni obłapiali nas. Nieustannie przytulali i dotykali nas. Jeden z mężczyzn położył mi rękę na biodrze i próbował mnie pocałować. Udało mi się odsunąć, ale wtedy kolejna osoba próbowała zrobić to samo. To przydarzyło się wielu wolontariuszkom, więc sporo z nich opuściło imprezę przez to, co się działo (...) Ci tancerze za dużo wypili i zaczęli obłapiać dziewczyny. Jeden dotykał moich pośladków. Nie poszliśmy z tym na policję, bo nie chcieliśmy sprawiać problemów (...) To, co miało być wspaniałym doświadczeniem, zamieniło się w wieczór dotykania i molestowania. Ok, czegoś takiego można spodziewać się w klubie, ale nie podczas takiego wydarzenia - cytuje relacje kobiet "Corriere Della Sera".

Martin Osterdahl z Europejskuej Unii Nadawców miał stwierdzić, że nic nie wie o sprawie, Alessandra Aires z urzędu miasta Turyn z kolei twierdzi, że była na owej imprezie i nie zauważyła niestosownego zachowania tancerzy. Jednak działaczki organizacji nie mają zamiaru zostawić kobiet samych sobie.

- Mimo że wiele kobiet ujawniło się i opowiedziało, że było molestowane podczas Eurowizji, rada miasta wszystkiemu zaprzecza. Jak zawsze głosy kobiet, które doświadczyły przemocy, są uciszane, nie wierzy się im. Molestowanie to nie żadna gierka, a my nie jesteśmy zabawkami - poinformowały.

Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie jak najszybciej wyjaśniona.