Zamknij

Elżbieta II podjęła zaskakującą decyzję w sprawie Camilli Parker Bowles

07.02.2022 17:50
królowa Elżbieta II z synem i jego żoną
fot. EAST NEWS

Elżbieta II obchodzi w tym roku 70-lecie swojego panowania. Główne obchody jubileuszu zaplanowane są na czerwiec, jednak już teraz w związku ze swoim świętem opublikowała specjalny list. Z jego treści szczególnie ucieszyć się mogła żona księcia Karola - Camilla Parker Bowles. Co takiego przygotowała jej teściowa?

Elżbieta II jest pierwszym w historii brytyjskiej monarchii monarchą, który panuje już 70 lat. Dokładnie 6 lutego 1952 roku została królową, a koronowana została w czerwcu tego samego roku. Jak co roku przy tej okazji królowa wystosowała specjalny list do narodu brytyjskiego, a także do swoich najbliższych. W liście tym ogłosiła coś, czego prawdopodobnie nie spodziewali się księże Karol i jego żona - Camilla Parker Bowles.

Królowa Elżbieta zaskoczyła poddanych swoją decyzją w sprawie Camilli

W swoim liście królowa Elżbieta podziękowała wszystkim Brytyjczykom za zaufanie oraz wsparcie przez wszystkie lata panowania - także w trudnych momentach, których w tej długiej historii nie brakowało. Zwróciła się do poddanych z nadzieją, że kiedy przyjdzie czas rządów jej syna, że naród brytyjski wesprze go tak samo, jak wsparł ja i jej zmarłego męża, księcia Filipa. Tym, co jednak zaskoczyło wielu Brytyjczyków były słowa, dotyczące księcia Karola i Camilli Parker Bowles. Królowa wyraziła wiarę w to, że Camilla zostanie "królową małżonka". Słowa te są szalenie ważne, bo do tej pory żona najstarszego syna królowej Elżbiety mogła posługiwać się tytułem księżnej. Zapowiada to sporą zmianę.

Zobacz także: Barbara Krafftówna cierpiała przed śmiercią. Wyszła prawda o wypadku i operacji

Kiedy nadejdzie czas i mój syn Karol zostanie królem, wiem, że jemu oraz jego małżonce Camilli okażecie to samo wsparcie, które okazaliście mnie. Jest to moje szczere życzenie, aby Camilla otrzymała tytuł Królowej Małżonki w czasie jej służby - powiedziała Elżbieta II.

Warto przypomnieć, że przez wiele lat, które upłynęły już od ślubu Karola i Camilli, żona księcia nie doczekała się należytej estymy. Wszystko przez to, w jakich okolicznościach małżeństwo zostało zawarte i fakt, że książę i Parker Bowles mieli romans od początku trwania jego małżeństwa z księżna Dianą. Wielu poddanych, którzy uwielbiali lady Di, przez całe lata nie mogło tego Karolowi wybaczyć. Widać, że królowa Elżbieta uznała, że przyszedł czas, by uznać stare rany za zaleczone.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS