Zamknij

Ekipa Friza w USA. Polscy youtuberzy opuścili kraj mimo pandemii koronawirusa

Patrycja Chudolińska
18.03.2020 11:28
Ekipa Friza
fot. Instagram/@frizoluszek

Friz to jeden z najbardziej popularnych youtuberów. Kanał twórcy internetowego subskrybuje ponad 3,5 miliona osób. Karol Wiśniewski, bo tak naprawdę nazywa się Friz, wzbudził w ostatnich dniach spore kontrowersje. Wraz ze swoją ekipą wybrał się do USA mimo pandemii koronawirusa.

Ekipa Friza w USA

Friz, a tak naprawdę Karol Wiśniewski, to popularny youtuber, który 9 marca 2019 roku rozpoczął serię codziennych filmów. 24-latek stworzył swoją "ekipę", do której należą: dziewczyna Friza Wersow (Weronika Sowa), Wujek Łukasz, Mixer, Murcix, Tromba, Poczciwy Krzychu, Kasia, Mini Majk oraz Patecki. Grupa zamieszkała w wspólnym domu, gdzie każdego dnia nagrywali swoje nietypowe perypetie. Obecnie kanał Friza subskrybuje ponad 3,5 miliona osób.

8 marca 2020 roku Karol Wiśniewski zapowiedział finał starego "domu ekipy". Fani byli zawiedzeni, że ich ukochana seria dotarła do końca. Kilka dni później Friz zaskoczył jednak fanów. Okazuje się, że youtuber od dawna przygotowywał drugi, wyjątkowy sezon ekipy. Tym razem cała paczka wprowadziła się do domu w USA.

Internauci krytykują zachowanie Friza i Wersow

Ekipa Friza wyleciała do USA tuż przed zamknięciem granicy. Nie zrezygnowali z wyjazdu mimo ogłoszonej przez WHO pandemii koronawirusa. Od kilku dni grupa youtuberów w swoich mediach społecznościowych pokazuje nowy apartament, wypożyczone samochody i atrakcje, które odwiedzają w Stanach. W jednym z nagrań ogłosili, że planują pozostać tam przez jeden miesiąc.

Zachowanie ekipy Friza nie spodobało się części internautów. W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem większość osób pozostała w domu, rezygnując szczególnie z zagranicznych wyjazdów dla bezpieczeństwa swojego i innych.

- A co z #zostańwdomu?

- To nierozsądne, innym mówicie, żeby zostali w domu, a sami polecieliście na wakacje.

- Wszyscy: koronowirus atakuje zostajemy w domach! Friz: jedziemy do Stanów.. - piszą fani na profilach Friza i jego dziewczyny Wersow.

Skomentować tę sprawę postanowiła także inna znana influencerka, Deynn. Gwiazda zamieściła komentarz pod jednym z ostatnich zdjęć Wersow. Przyznaje, że sama miała zaplanowany wyjazd, jednak ze względu na zalecenia władz postanowiła go odwołać.

- Tego nie popieram. Werka, ja rozumiem wszystko, ale my, osoby publiczne, w takich sytuacjach powinnyśmy świecić przykładem! Stany mieliście w planach długo, okej, my też mieliśmy wyjazd, inne osoby publiczne także miały wyjazdy, nasi obserwatorzy też mieli zaplanowane wyjazdy życia, na które odkładali długo. Kurczę, ogląda was młodzież z całej Polski. Takie zajebiste filmy tworzycie w domu... Co do całej sytuacji, to pamiętajcie, że w tym przypadku wirus nie jest wypisany na twarzy i nie znamy dnia ani godziny, kiedy możemy go złapać. Uwielbiam Was, jesteście fajną ekipą, ale uważam, że powinniście to bardziej przemyśleć. Mimo wszystko uważajcie na siebie do cholery, bo sytuacja nie jest zła tylko w Europie!!! - napisała Deynn.

Co myślicie o całej sytuacji?

RadioZET.pl/PCh