Zamknij

Edyta Górniak zrezygnowała z występów sylwestrowych w TVP i Polsacie. Ujawniono powody

30.12.2021 07:38
Edyta Górniak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Edyta Górniak nie weźmie udziału w żadnym z tegorocznych koncertów sylwestrowych. Dostała propozycje od TVP i Polsatu, ale żadnej z nich nie przyjęła. Ujawniono prawdopodobne powody jej decyzji.

Edyta Górniak jest jedną z najbardziej znanych polskich piosenkarek. Choć diwa od dłuższego już czasu nie wydała nowego albumu, a obecnie bardziej skupiła się na rozwoju duchowym i medytacji, nadal chętnie występuje publicznie. Okazją do niedawnego występu był koncert "murem za polskim mundurem", zorganizowany przez TVP. Górniak pojawiła się tam, śpiewając patriotyczną pieśń "Czerwone maki" oraz utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".

Występ Górniak spotkał się z mieszanymi reakcjami widzów. Fani diwy byli oczarowani, ale komentarze w sieci pokazały, że wielu widzów odczuwało niesmak, słuchając piosenki Niemena, która przeciętnie wpisywała się w bieżącą sytuację w Polsce - szczególnie kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią.

Zobacz także: To on zastąpi Barbarę Kurdej-Szatan w reklamach sieci Play? "Stworzą go od początku"

Edyta Górniak zrezygnowała z koncertów sylwestrowych TVP i Polsatu

Zdaniem wielu komentujących krytyka, jaka spadła na Edytę Górniak po jej ostatnim występie w TVP, mogła sprawić, że piosenkarka nieprędko zdecyduje się na udział w kolejnym koncercie. Dowodzić tego może fakt, że mimo zaproszenia, zrezygnowała z koncertu kolęd TVP.

Teraz wiadomo także, że Górniak zrezygnowała również z występów sylwestrowych. Choć propozycje złożyły jej dwie stacje: Polsat oraz TVP, organizująca swój Sylwester Marzeń, diwa nie zdecydowała się na udział w żadnej z proponowanych imprez. Jak informuje Jastrząb Post, powołując się na swoje źródło, w tym roku piosenkarka woli spędzić sylwestrową noc spokojnie i bez narażania się na niekorzystne warunki, które mogą przysporzyć jej choroby - zwłaszcza że w nadchodzącym roku realizować ma kilka poważnych projektów.

W samego sylwestra woli napić się grzańca niż marznąć na -19 stopniach Celsjusza, śpiewając z playbacku i ryzykując utratą zdrowia na nowy rok, w którym czeka ją kilka dużych projektów - informuje Jastrząb Post.

Wygląda na to, że będzie to kolejny już sylwester bez występu Edyty Górniak. Ostatni raz w koncercie sylwestrowym piosenkarka brała udział w 2019 roku. Wystąpiła w imprezie, organizowanej przez TVN.

Renée Zellweger
10 Zobacz galerię
fot. East News