Zamknij

Dziennikarka TVP jest w Ukrainie. Internauci mają powód do zmartwień. "Logo TVP najważniejsze"

18.05.2022 11:23
Karolina Pajączkowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Dziennikarka TVP, Karolina Pajączkowska, udała się w roli korespondentki wojennej do Ukrainy. Na zdjęciach z jej relacji internauci zauważyli coś, co ich zaniepokoiło. Chodzi o kamizelkę kuloodporną, którą dziennikarka nosi w nieprawidłowy sposób.

Karolina Pajączkowska trafiła do TVP Info na początku ubiegłego roku, choć swój debiut w stacji miała już nieco wcześniej, a karierę telewizyjną zaczynała w lokalnej telewizji NTL w Radomsku oraz TVN BiS, gdzie prowadziła program informacyjny oraz format "Debata młodych". Od niedawna występuje także w nowej, angielskojęzycznej telewizji TVP World. Teraz Pajączkowska udała się do Ukrainy, by stamtąd relacjonować to, co się dzieje.

Jak we wpisie na Instagramie informuje sama dziennikarka, nie pojechała tam, by "biegać po linii frontu". Zamiast tego będzie "zbierać historie, które są świadectwem siły narodu ukraińskiego, ale i dowodem na rosyjskie okrucieństwo". Mimo tego, że dziennikarka nie będzie relacjonować z linii frontu, to jednak pobyt w kraju, który jest w stanie wojny, zawsze jest niebezpieczny i obarczony ryzykiem. Na relacjach, które Pajączkowska zamieszcza w sieci, zawsze pojawia się w kamizelce kuloodpornej. Jedno ze zdjęć jednak zaniepokoiło widzów.

Zobacz także: Dziennikarka TVP uratowała 20 ukraińskich rodzin. "Odstawiła kamerę i rzuciła się na pomoc" [FOTO]

Karolina Pajączkowska jest w Ukrainie. Internauci martwą się o dziennikarkę TVP

Kolejny dzień w roli korespondenta wojennego dla TVP World i TVP Info - napisała na Instagramie Pajączkowska. Opuściliśmy Lwów, w którym zebraliśmy historie ocalałych i tych, którzy im pomogli. Zmierzamy w stronę Kijowa. Będziemy wszędzie tam, gdzie dzieją się tragedie i działania wojenne. Nie będę ukrywać.. łzy napływają mi do oczu każdego dnia. Nie jestem w stanie pojąć skali zła i brutalności tego świata. Zawiedliśmy jako ludzkość - stwierdziła poruszona dziennikarka.

Do posta dodała zdjęcie, które zaniepokoiło internautów. Okazuje się, że Pajączkowska miała nieprawidłowo założyć kamizelkę kuloodporną. Fani od razu spieszyli z pomocą, tłumacząc, dlaczego jest to niebezpieczne. Niektórzy wyrazili przekonanie, że dziennikarka się "lansuje". Ktoś stwierdził nawet, że to celowe, by nie zasłonić loga TVP.

Pani Karolino, ta kamizelka nie jest od "zakrywania pępka". Dla pani bezpieczeństwa zalecam wyregulowanie jej tak, aby mogła spełniać swoje zadanie, bo na chwilę obecną ani to nie chroni, ani nawet nie wygląda za dobrze.

To kamizelka kuloodporna czy obciążeniowa? Tak założona kamizelka nie pomoże. Znowu lans zamiast bezpieczeństwa.

Dlaczego serce ma pani odsłonięte?

Podciągnij tę kamizelkę... chyba że logo TVP najważniejsze - pisali internauci. Obecnie możliwość komentowania pod postami z Ukrainy została wyłączona, a komentarze nie są już widoczne.