Zamknij

Afera w "Dzień Dobry TVN": zagraniczne media komentują. Jest oficjalne oświadczenie TVN

Patrycja Chudolińska
29.01.2020 15:23
Dzień Dobry TVN Jungkook
fot. Screen Twitter, Instagram/@bts.jungkook

"Dzień Dobry TVN" znalazło się pod falą ostrej krytyki. We wtorek w programie śniadaniowym wyemitowany został materiał o Jungkooku, koreańskim piosenkarzu zespołu BTS. Prowadzący komentowali m.in. jego wygląd, określając go jako "mało męski" i "dziecięcy". Po licznych komentarzach internautów i reakcji innych mediów, w tym portali zagranicznych, stacja wydała oświadczenie w sprawie.

Dzień Dobry TVN: Afera po materiale o Jungkooku

We wtorek w "Dzień Dobry TVN" został wyemitowany materiał, który oburzył internautów. Prowadzący przedstawili widzom sylwetkę Jeona Jeong-guka (znanego jako Jungkook), koreańskiego muzyka, który w 2020 roku uzyskał tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie.

- Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym... niespecjalnie bardzo męska, prawda? (...) Włosy zakładam, że farbowane - mówili prowadzący.

Następnie został wyemitowany materiał, w którym pytano przechodniów o zdanie na temat Jungkooka. Tu również pojawiły się obraźliwe komentarze na temat wyglądu Koreańczyka.

- Facet musi być facet, a kobieta - kobieta! A tutaj nie wiadomo, jak to jest (...) Zniewieściały, nie wiem, małolat - opowiadali przechodnie.

Dzień Dobry TVN: Jest oświadczenie stacji

Oburzeni widzowie i fani zespołu BTS rozpoczęli akcję na Twitterze, aby nagłośnić sprawę. Pod hasztagiem #dziendobrytvisoverparty apelowali o reakcję stacji. Internauci nagłośnili również aferę w "Dzień Dobry TVN" poza granicami Polski. O wtorkowym materiale napisał m.in. portal KoreaBoo.com, jedna z największych stron poświęcona muzyce K-pop.

Teraz stacja postanowiła wydać oficjalne oświadczenie w sprawie.

- TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma. Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Co o tym myślicie?

RadioZET.pl/PCh