Zamknij

Dorota Warakomska odeszła z TVP przez konflikt. Czym teraz się zajmuje?

Anna Skalik
09.08.2022 16:34
Dorota Warakomska
fot. Andrzej WRZESINSKI/East News

Dorota Warakomska przed laty była jedną z najbardziej znanych twarzy Telewizji Polskiej. Potem dziennikarka zniknęła z TVP. Czym teraz się zajmuje? Swoje miejsce odnalazła na Warmii.

Dorota Warakomska przed laty była jedną z najbardziej znanych polskich dziennikarek. Przez 15 lat była zawodowo związana z Telewizją Polską, gdzie trafiła w 1991 roku – jeszcze jako stażystka. Szybko pięła się po szczeblach kariery, bo doceniano jej dziennikarski kunszt. Potem prowadziła m.in. „Wiadomości”. Od 1997 roku pracowała jako korespondentka TVP w Stanach Zjednoczonych, gdzie miała okazję przeprowadzać wywiady ze znanymi politykami – takimi jak George W. Bush, Madeleine Albright czy Hillary Clinton.

Po powrocie do kraju prowadziła „Panoramę” i wkrótce została zastępczynią szefa telewizyjnej Jedynki. W 2002 roku Aleksander Kwaśniewski odznaczył Dorotę Warakomską Złotym Krzyżem Zasługi za wybitny wkład w rozwój TVP. Niespodziewanie, po zaledwie kilku latach, dziennikarka zniknęła z telewizji. Co się potem z nią działo i czym obecnie się zajmuje?

Zobacz także: Edyta Pazura przeżyła chwile grozy na lotnisku w USA. Opowiedziała, co się stało

Dorota Warakomska odeszła z TVP przez konflikt. Czym teraz się zajmuje?

Odejście Warakomskiej z TVP było spowodowane konfliktem, jaki wybuchł między dziennikarką a ówczesnym prezesem TVP – Bronisławem Wildsteinem. Prezenterka niemal z dnia na dzień zniknęła z telewizji.

Po kilku latach została rzeczniczką prasową Kongresu Kobiet, a w 2013 roku – prezeską tej organizacji, gdzie pozostawała do 2019 roku. W swoich wypowiedziach przekonywała, że działalność ta miała dla niej olbrzymie znaczenie i otworzyło jej oczy na wiele spraw.

To, co mówiły uczestniczki kongresu na scenie, otworzyło mi oczy na wiele rzeczy. Zaczęłam żałować, że wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tego, dlaczego kobietom jest trudniej... Kiedy pracowałam w telewizji, miałam wpływ i mogłam zrobić dużo więcej, żeby wspierać kobiety – mówiła Warakomska w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

W międzyczasie rozpoczęła także pracę w radiu TOK FM, na antenie którego prowadziła swoją audycję. Potem poświęciła się także pracy pisarskiej. Jej najnowsza książka, zatytułowana „Śmiało. Mów własnym głosem” ukazała się w 2020 roku.

Jest to poradnik dla kobiet z przydanymi wskazówkami, dotyczącymi komunikacji i wzmacniania swojej pozycji w pracy. Pisząc go Warakomska korzystała ze swoich doświadczeń oraz dziennikarskiej wiedzy, zdobytej w mediach.

Mało kto wie, że jeszcze za czasów pracy w TVP Dorota Warakomska rozpoczęła działalność trenerską, która koncentruje się na sztuce wystąpień publicznych. Jakiś czas temu dziennikarka skończyła także psychologię społeczną. Zajmuje się coachingiem, doradztwem medialnym i jest mówczynią inspiracyjną.

Obecnie życie Doroty Warakomskiej koncentruje się na Warmii, gdzie dziennikarka odnalazła swoje miejsce na ziemi.

Może po prostu się dojrzewa do tego, żeby właśnie zadbać o siebie i wybrać coś, co sprawia przyjemność, coś, co daje tak ogromną radość – powiedziała w niedawnym odcinku „Dzień dobry TVN”. Początkowo czuła się tam jak „lokalna atrakcja”, jednak z czasem poczuła, że ta wiejska społeczność bardzo jej odpowiada. Wkrótce zaangażowała się w działania w radzie sołeckiej.

Najpierw jeździłam tak trochę weekendowo, żeby spędzić czas, a potem wsiąkłam, jak zobaczyłam tę lokalną społeczność, która jest niezwykle aktywna, niezwykle taka energiczna, życzliwa. Na początku traktowali mnie tak: „O, to ta Warakomska z telewizji, o rany”. Byłam taką lokalną atrakcją, ale teraz ja jestem swoja. Wybrali mnie do rady sołeckiej i działam – wyznała.