Zamknij

Doda chce nakręcić kolejny film. Tematyka dość zaskakująca. "Powinniśmy doceniać swoje korzenie"

20.05.2022 13:54
Doda
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Doda, po sukcesie "Dziewczyn z Dubaju", chciałaby nakręcić kolejny film. Wokalistka wyznała w wywiadzie, że marzy jej się dzieło wyjątkowe, o tematyce rzadko poruszanej w polskim kinie. Wokalistka jest jednak przekonana, że jej pomysł ma potencjał. 

Doda wyraźnie rozsmakowała się w produkowaniu filmów po kasowym sukcesie "Dziewczyn z Dubaju". Dzieło ukazujące kulisy głośnej seksafery przyciągnęło do kin rekordową liczbę widzów. Jak podał dystrybutor "Dziewczyn z Dubaju" Kino Świat, w ciągu 10 dni od premiery film wyreżyserowany przez Marię Sadowską obejrzało ponad 600 tys. widzów. Tym samym produkcja Rabczewskiej i Emila Stępnia uplasowała się w czołówce najchętniej oglądanych polskich filmów w 2021 roku.

Piosenkarka nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Nie zrażona masą problemów oraz przeprawą, jaką zafundował jej przy "Dziewczynach z Dubaju" były mąż, Doda zdecydowała, że zrealizuje kolejny film. Jak mówi, ma być to obraz spektakularny, a jego tematyka - dość nietypowa i wciąż rzadko wykorzystywana w polskim kinie. Piosenkarka chciałaby bowiem przenieś widzów w świat mitów i wierzeń pradawnych Słowian. 

Doda nakręci kolejny film. O czym będzie? 

Doda, która wystąpi w ten weekend na Polsat SuperHit Festiwal 2022, wyznała, że marzy jej się fabuła oparta na bazie mitologii słowiańskiej. 

Uważam, że mitologia słowiańska jest niedoceniana, pomijana zupełnie niepotrzebnie, wyparta przez grecką czy rzymską, a jesteśmy w takiej szerokości geograficznej, że powinniśmy doceniać swoje korzenie i pamiętać o nich - wyjaśniła w rozmowie z Plejadą.

Na razie wokalistka nie zdradza szczegółów odnośnie koncepcji dzieła, czy ma być to fantasy, czy może coś innego. Na przemyślenia ma jeszcze mnóstwo czasu. Jak podkreśliła, na razie chodzą jej po głowie inne projekty, które chciałaby zrealizować. Jej marzeniem jest m.in. wyprodukowanie reality show oraz wydanie kolejnej płyty.