Zamknij

Dariusz Opozda poniesie konsekwencje? Prokuratura ujawniła, jaka kara może mu grozić

19.01.2022 12:22
Dariusz Opozda
fot. Instagram/Dariusz Opozda/screen

Dariusz Opozda może ponieść konsekwencje dramatycznych wydarzeń w Busku-Zdroju z początku stycznia? Prokuratura zabrała głos w tej sprawie. Ujawniono, w jakim kierunku toczy się postępowanie i co grozi osobie, której postawione zostaną zarzuty.

Dariusz Opozda blisko dwa tygodnie temu zabarykadował się w mieszkaniu w Busku-Zdroju, uniemożliwiając swojej żonie i córce wejście do lokalu i zabranie swoich rzeczy. Kobiety pojawiły się na miejscu razem z Antonim Królikowskim oraz w asyście policji. Niestety, po wielu próbach wejście do mieszkania się nie udało. Ojciec Joanny Opozdy zachowywał się w sposób wulgarny i groził swoim niepożądanym gościom. Ostatecznie oddał kilka strzałów - jak twierdzi, by obronić się przed napastnikami. Jeden ze strzałów przebił ścianę tuż nad głową jego córki. Tej na szczęście nic się nie stało, jednak trafiła po tym do szpitala. Antek Królikowski, który na swoim Instagramie opublikował materiały dokumentujące całe zajście, zapowiedział, że w sprawie teścia wpłynie zawiadomienie o próbie zabójstwa. 

Zobacz także: Nasz nowy dom: sąsiadka zaatakowała ekipę. Padły epitety. Katarzyna Dowbor zareagowała

Dariusz Opozda usłyszy zarzuty? Prokuratura zabrała głos

Niedawno media obiegły informacje o tym, że komenda w Busku-Zdroju zakończyła postępowanie dotyczące wydarzeń pod domem Opozdów. Jak się okazało, funkcjonariuszom lokalnej policji nie udało się ustalić nic, jednak materiał w tej sprawie został już 17 stycznia przekazany do prokuratury, a ta będzie badała sprawę dalej i podejmie stosowne czynności.

Jak ustalił "Super Express", postępowanie w prokuraturze w Busku-Zdroju toczy się kierunku art. 190 par. 1 i art. 160 par. 1 KK. Paragrafy te dotyczą grożenia innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę oraz narażania człowieka na możliwość utraty życia lub zdrowia. Za pierwszy z czynów grozi karą do 2 lat pozbawienia wolności, a drugi - trzech lat pozbawienia wolności. Wygląda na to, że sprawa jest poważna.

John Lennon Selena Andrzej Zaucha
10 Zobacz galerię
fot. AFP/East News, Polaris/East News, Youtube screen (Andrzej Zaucha)