Zamknij

Damięcka zakpiła z Kaczyńskiego. Cios przy okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej [FOTO]

Klaudia Bochenek
11.04.2022 21:30
Matylda Damięcka Jarosław Kaczyński
fot. TRICOLORS/East News, Adam Burakowski/REPORTER/East News

Matylda Damięcka w ostatnim czasie opublikowała wiele grafik, nawiązujących do wojny w Ukrainie i towarzyszących jej wydarzeń. Teraz, przy okazji 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej, wzięła na cel Jarosława Kaczyńskiego. Internauci są zachwyceni, inni z kolei zaniepokojeni.

Matylda Damięcka zyskała popularność, grając w polskich kultowych serialach, takich jak „Na Wspólnej” czy „Na dobre i na złe”. Jednak już od pewnego czasu o wiele więcej osób kojarzy ją z niezwykle celnych grafik, które komentują bieżące wydarzenia w kraju i na świecie. Tym razem na jej koncie w mediach społecznościowych pojawił się Jarosław Kaczyński z tupolewem i nabojami.

Zobacz także: Joanna Racewicz zdjęła wieńce od rządu z grobu męża. "Rok temu nie zostałam wysłuchana. Teraz też"

Matylda Damięcka opublikowała grafikę z Jarosławem Kaczyńskim

Już od kilku lat rocznice oraz miesięcznice smoleńskie wywołują mieszane uczucia i powodują ostre dyskusje. Podobnie było w tym roku. Wszystko z powodu tego, że o 8:41 w wielu polskich miastach pomimo wojny w Ukrainie zabrzmiały głośne syreny alarmowe, a Antoni Macierewicz zaprezentował najnowszy raport dotyczący katastrofy w Smoleńsku.

Matylda Damięcka opublikowała wymowną grafikę. Widzimy na niej postać przypominającą Jarosława Kaczyńskiego stojące tyłem. Na plecach, na wzór karabinu, nosi samolot. W oczy rzucają się także zwisające naboje.

Aktorka i artystka podpisała grafikę krótko: „amunicja”. Dodała także trzy hasztagi: „Puste naboje, martwe naboje”, „Nie chcę, żeby martyrologia była naszą cechą narodową, zasługujemy na więcej, jesteśmy czymś więcej” oraz „Martworologia nas nie definiuje”. Wiele osób docenia fakt, że rysunek przedstawia aktualną sytuację w Polsce.

- Żeby „chłopcy” z rozpędu nie wypowiedzieli Rosji wojny… - obawia się internauta.

- Wydaje mi się, że bredzenie Macierewicza czy paranoje Kaczyńskiego wypowiadane w obecnej sytuacji dość głośno, mogą być dość niebezpieczne. Współczuję tylko rodzinom ofiar, których trudne wspomnienia są perfidnie rozgrzebywane rok w rok – oburza się jedna z komentujących.

- „Na szyi krzyżyk w kieszeni amunicja, na wieki wieków to jest nasza tradycja” – czytamy.

- Biedny, starszy człowiek. Cały świat musi cierpieć tak jak ten niepogodzony stratą człowiek.... - podsumowuje jedna z instagramerek.

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News