Zamknij

Co z "Sylwestrem Marzeń" w Zakopanem? Nowy prezes TVP podjął decyzję

Anna Skalik
12.09.2022 09:58
Sylwester Marzeń 2021
fot. Pawel Murzyn/East News/Piotr Molecki/East News

Już wiadomo, gdzie odbędzie się kolejna edycja "Sylwestra Marzeń" TVP. Jak poinformował serwis „Wirtualne Media”, impreza znowu zawita do Zakopanego. Nowy prezes TVP już podjął decyzję.

„Sylwester Marzeń” jest jedną z największych i najbardziej hucznych corocznych imprez, organizowanych przez Telewizję Polską. Od 2016 roku wydarzenie to niemal nieprzerwanie odbywa się w Zakopanem. Wyjątkiem była tylko zima z 2020 na 2021 roku, kiedy przez obostrzenia pandemiczne koncert zorganizowano w Ostródzie.

Właśnie pojawiły się informacje o tegorocznej edycji wydarzenia. Jak się okazuje, „Sylwester Marzeń” 2022/23 znowu odbędzie się w Zakopanem.

Zobacz także: MasterChef: Magda Gessler bezlitośnie wyśmiała dzieło uczestnika. „Tylko zrobimy dziurkę w środku”

„Sylwester Marzeń” TVP znowu w Zakopanem

Jak poinformował serwis „Wirtualne Media”, decyzja w sprawie organizacji nadchodzącego „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem już zapadła i jest pozytywna. Telewizja Polska zorganizuje imprezę wraz z miastem.

Już od kilku lat „Sylwester Marzeń” TVP jest najchętniej oglądaną imprezą sylwestrową, a jej wskaźniki oglądalności zdecydowanie biją konkurencję.

Od pięciu lat sylwestry TVP, promowane pod nazwą „Sylwester Marzeń”, osiągają dużo wyższą oglądalność niż konkurencyjne koncerty Polsatu oraz TVN – informują „Wirtualne Media”.

Żadnych dodatkowych szczegółów wydarzenia nie ujawniono, jednak pojawia się wiele pytań o to, jak będzie wyglądać oprawa muzyczna. Wszystko przez niedawną zmianę na fotelu prezesa TVP. Jacka Kurskiego zastąpił Mateusz Matyszkiewicz, który, jak informują media, ma nieco inne zapatrywania muzyczne, niż jego poprzednik. Od kilku dni niemal wprost mówi się o tym, że to będzie początek odwrotu od disco-polo w polskiej telewizji.

Jakie gwiazdy mogłyby tym razem wystąpić na sylwestrze TVP? Trudno przewidywać, jednak z pewnością nie zabraknie największych nazwisk polskiej estrady. Spodziewać się można również artystów z zagranicy. Przypomnijmy, że największą gwiazdą ubiegłorocznej edycji „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem był Jason Derulo, którego występ mógł kosztować TVP nawet ponad milion złotych. Na krótko po show amerykański artysta usunął ze swoich social mediów wszelkie wzmianki o swoim występie na imprezie Telewizji Polskiej.