Zamknij

Ciężarny mężczyzna w kampanii Calvina Kleina na Dzień Matki. W sieci nawołują do bojkotu marki [FOTO]

18.05.2022 21:19
Kampania Calvin Klein
fot. Instagram:@calvinklein

W kampanii marki Calvin Klein pojawił się transpłciowy mężczyzna w zaawansowanej ciąży. Zdjęcia opublikowane z okazji Dnia Matki wywołały ogromne kontrowersje. Oburzeni internauci nawołują do bojkotu marki. 

Calvin Klein przygotował kampanię z okazji Dnia Matki ukazującą różne oblicza macierzyństwa. Jednym z bohaterów zdjęć został transseksualny mężczyzna będący w ciąży. Pomysł marki zbulwersował sporą część internautów, którzy wzywają do bojkotu produktów Calvina Kleina. 

Calvin Klein oburzył kampanią z ciężarnym mężczyzną 

Sfotografowany mężczyzna w ciąży to Roberto Bete, gwiazda brazylijskiego reality show Netflixa "O Crush Perfeito". Bete urodził się w ciele kobiety. Widoczna na zdjęciach jego partnerka Erika Fernandes także jest osobą po tranzycji. 

Dziś, wspierając kobiety i matki na całym świecie, rzucamy światło na realia nowych rodzin. [...] Erika Fernandes i Roberto Bete z Brazylii oczekują dziecka. Roberto ma lada dzień urodzić ich syna, Noaha - czytamy w opisie kampanii. 

Pod postami na profilu marki zagotowało się od krytycznych wpisów opatrzonych hashtagiem #boycottcalvinklein. Przedstawiciele brandu w opublikowanym oświadczeniu bronią swojego dzieła, podkreślając, że Calvin Klein zawsze będzie bronić równości i poszanowania praw każdego człowieka. 

Tolerujemy wszystko oprócz nietolerancji. Wszelkie nietolerancyjne komentarze zostaną usunięte, a wszelkie konta publikujące nienawistne wypowiedzi mogą zostać zablokowane - podkreślono w oświadczeniu. 

Roberto Bete i Erika Fernandes zostali rodzicami 

Przed paroma dniami Roberto Bete i jego partnerka przekazali, że syn Noah jest już na świecie. 

Po 12 godzinach porodu nadszedł najbardziej intensywny ból, jaki kiedykolwiek czułem! Noah Fernandes Bete. Urodzony 10 maja o godzinie 13:12. Tego samego dnia trzy lata temu spełniałem swoje największe marzenie, czyli mastektomię. Nie wiem, czy to tylko przypadek, ale 10 maja będzie szczególnym dniem w moim życiu, bo wydarzyły się wtedy najważniejsze dla mnie rzeczy - napisał szczęśliwy gwiazdor "O Crush Perfito". 

Te polskie gwiazdy dokonały coming outu
10 Zobacz galerię
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News