Zamknij

Christian Paul ujawnił się w sieci. Stylista z "Wiadomości" zapewnia o swoim istnieniu

24.06.2020 11:25
Christian Pau, stylista chwalący styl Agaty Dudy, jednak istnieje?
fot. TVP "Wiadomości" screen

Christina Paul, który został przedstawiony w materiale "Wiadomości" jako zagraniczny projektant mody, zapewnia, że istnieje naprawdę. Mężczyzna, który pochwalił styl Agaty Dudy założył profile w mediach społecznościowych i pokazał swoją kolekcję. 

Christian Paul twierdzi, że nie jest wymyśloną postacią. Mężczyzna pojawił się w materiale "Wiadomości" TVP podsumowującym pięcioletnią kadencję Agaty Dudy. Przedstawiono go jako amerykańskiego znawcę mody i poproszono o wypowiedź na temat stylu pierwszej damy. Stylista porównał Agatę Dudę do Melanii Trump. Zaciekawieni widzowie postanowili sprawdzić, kim jest tajemniczy Christian Paul, który tak zachwalał garderobę polskiej prezydentowej. Szybko okazało się, że nikt taki w wielkiej modzie nie istnieje, a "Wiadomości" najprawdopodobniej wymyśliły postać na potrzeby materiału.

Po reportażu widzowie zaczęli domagać się wyjaśnień. Autorka reportażu zablokowała jednak konto w mediach społecznościowych. W końcu udało się ustalić tożsamość Christiana Paula. Na Instagramie mężczyzna przedstawia się jako projektant, przedsiębiorca i pisarz bytujący w Chicago, Miami i Warszawie. Z kolei na LinkedIn widnieje jako Chrstian Farbaniec, absolwent zarządzania Robert Morris University w Chicago i pracownik sektora big data. Po publikacjach w sieci jego profil zawodowy zniknął z serwisu. 

Żony i partnerzy kandydatów na prezydenta. Jak wyglądają i kim są prywatnie? [FOTO]

Christian Paul zachwalający styl Agaty Dudu zadebiutował na Twitterze

Modowy guru z USA do tej pory nie funkcjonował w popularnych mediach społecznościowych, co tym bardziej pozwala wątpić w jego istnienie. Dopiero kilkanaście godzin po wyemitowaniu materiału w TVP Christian Paul założył konto na Twitterze. Jak można było się spodziewać, przedstawił się tam jako projektant i dyrektor kreatywny marki modowej. Swoją twórczość zaprezentował dość skąpo, ale mimo to zachęcił internautów do korzystania z jego usług. 

Dotarły do mnie informacje, że podobno nie jestem prawdziwy :) No cóż, dziękuję za okazaną życzliwość. Jestem wam naprawdę wdzięczny. Proszę, cieszcie się moimi projektami i jeżeli cokolwiek wam się spodoba, z chęcią coś dla was zaprojektuję - czytamy na profilu Christian Paul Designs. 

Równie podejrzanie wygląda profil Christiana Paula w serwisie YouTube. Projektant chwali się tam jedynie trzema filmami dokumentującymi sesję zdjęciowej prawdopodobnie zaprojektowanej przez niego kolekcji. Dopiero tutaj można zobaczyć próbkę talentu młodego kreatora mody. Na wszelki wypadek znawca stylu zablokował możliwość komentowania. 

Posłuchaj podcastu