Zamknij

Ceny pączków i dań wielkanocnych u Magdy Gessler to nic. Ceny tortów szokują

13.05.2022 22:59
Magda Gessler
fot. Instagram/Magda Gessler/screen

Magda Gessler do swojej oferty włączyła kolejne ekstra drogie wyroby. Ceny pączków i dań wielkanocnych powodowały zawroty głowy, ale ceny tortów, które można zamówić na komunię, wręcz szokują.

Zaledwie kilka dni temu media obiegły informacje o podwyżkach cen dań w restauracjach Magdy Gessler. Restauratorka zawsze tłumaczy, że za jakość trzeba odpowiednio zapłacić, a wyroby w jej lokalach są przygotowywane z najlepszych składników i według doskonałych receptur. Z tego właśnie powodu za kawałek sernika w restauracji "U Fukiera" należącej do Gessler trzeba zapłacić 35 złotych, a za schabowego - 76, choć niedawno jeszcze kosztował o 13 złotych mniej. Widać inflacja robi swoje.

Zobacz także: A jednak to zrobiła! Marianna Schreiber idzie po fotel w sejmie?

Ceny tortów komunijnych od Magdy Gessler szokują

Stało się już tradycja, że w okresie świątecznym czy przy różnych wyjątkowych okazjach w lokalach Gessler pojawiają się specjalne produkty. Tak było na Wielkanoc, kiedy nabyć można było m.in. majonez czy barszcz, albo przy okazji tłustego czwartku, kiedy wprowadzono specjalne pączki. Nic dziwnego, że teraz, kiedy trwa "komunijny boom", miłośnicy tortów mogliby zamówić taki właśnie u gwiazdy "Kuchennych rewolucji". Jednak cena może zniechęcić niejednego wielbiciela słodkich pyszności.

W restauracji "Słodki słony", która należy do Magdy Gessler i jej córki, ceny tortów wynoszą nawet 410 złotych w zależności od smaku i wielkości. Nie podano jednak, ile waży duży, a ile mały tort. Można się jednak spodziewać, że żaden z nich nie wystarczy dla całego grona gości komunijnych. Obecnie w "zwykłych" restauracjach i cukierniach tort dla około 20 osób można nabyć za około 200-250 złotych. Jednak aby mieć po kawałku tortu od Gessler dla takiej samej liczby osób, nabywając go w cenie za porcję, trzeba wydać już około 700 złotych. To dużo nawet na taką okazję, jaką jest komunia.