Zamknij

Smutne wieści o Bogumile Wander. Gwiazda przebywa w ośrodku. "Umysłowo to już inny świat"

17.12.2020 12:58
Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski
fot. VIPHOTO/East News

Bogumiła Wander cierpi na chorobę Alzheimera. 77-letnia spikerka od dwóch lat przebywa w podwarszawskim ośrodku. Mąż Krzysztof Baranowski odwiedził ją po dłuższym czasie. W jakim stanie jest legendarna spikerka? 

Bogumiła Wander jest ikoną polskiej telewizji, która razem z Krystyną Loską i Edytą Wojtczak tworzyła legendarny team spikerek. Widzowie podziwiali ją nie tylko za urodę, ale także stawiali za wzór klasy i elegancji. Wander była jedną z najdłużej pracujących gwiazd TVP - występowała na antenie aż do 2003 roku. Potem rzadko pojawiała się na ekranie, za to częściej można ją było spotkać na różnych rautach i salonowych imprezach. 

Legendarnej prezenterce regularnie towarzyszył Krzysztof Baranowski, słynny żeglarz i kapitan jachtowy, którego Wander poślubiła w 2005 roku. To dla niego przed laty gwiazda porzuciła męża i ojca swojego syna Zbigniewa Żołędziowskiego. Sekretny romans prezenterki i kapitana trwał ponad dekadę, aż pod koniec lat 80. para ujawniła w mediach. - To był burzliwy rejs, ale w końcu dopłynęliśmy do spokojnego portu - powiedziała Bogumiła Wander. 

Bogumiła Wander była kiedyś pięknością. A jak wygląda dziś? Tak zmieniła się legenda TVP [FOTO]

Bogumiła Wander cierpi na chorobę Alzheimera

W ostatnich latach Bogumiła Wander przestała gościć na publicznych imprezach. W prasie pojawiały się zdjęcia sugerujące, że 77-letnia legenda telewizji nie jest w najlepszej kondycji. Wander zmaga się bowiem z chorobą Alzheimera. Od dwóch lat przebywa w specjalistycznym ośrodku w podwarszawskim Konstancinie.

Krzysztof Baranowski odwiedzał żonę regularnie, lecz gdy nadeszła pandemia, nie mógł dłużej przyjeżdżać do ośrodka. Jak wyznał w jednym z wywiadów, od kilku miesięcy ogląda żonę tylko na zdjęciach. Kontakt telefoniczny również był utrudniony, ponieważ stan Bogumiły Wander nie pozwala już na swobodną komunikację.

Przed świętami kapitan znowu mógł zobaczyć się z małżonką i choć bardzo się z tego faktu ucieszył, ma dość smutną refleksję po ostatniej wizycie. 

- Właśnie widziałem się z żoną. Nagle przed świętami kierownictwo ośrodka poluzowało obostrzenia i mogłem się z nią zobaczyć. Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo... To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu - powiedział w rozmowie z Plejadą Krzysztof Baranowski. 

Włodzimierz Wander nie żyje. Wybitny muzyk i brat Bogumiły Wander miał 81 lat

Bogumila wander 2
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS
EN_01005481_0013
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS
EN_00906722_0457
fot. KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER/EAST NEWS