Zamknij

Beata Kozidrak gwiazdą na imprezie Marcina Gortata. Fani są oburzeni. „Wstydu nie macie”

19.01.2022 14:20
Beata Kozidrad
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Beata Kozidrak nie ma najlepszej passy po skandalu związanym z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Wiele osób krytycznie podchodzi do promowania wokalistki przez telewizje lub okolicznościowe wydarzenia. Teraz dostało się Marcinowi Gortatowi, który zaprosił artystkę do USA, aby ta przybliżyła Amerykanom polską kulturę.

Beata Kozidrak została zatrzymana przez policję 1 września ubiegłego roku. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu we krwi. Następnie wokalistka usłyszała zarzuty i została skazana na pół roku prac społecznych, 5-letni zakaz prowadzenia auta i 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Jej kariera wręcz wisiała na włosku. Zewsząd dochodziły głosy, że to początek końca Beaty Kozidrak. Po kilku tygodniach od usłyszenia wyroku gwiazda wystąpiła na sylwestrze w Chorzowie, a teraz poleci do USA na zaproszenie Marcina Gortata. Według sympatyków sportowca to skandal.

Zobacz także: Beata Kozidrak o wstrzymaniu prac nad filmem o jej życiu. Pojawiło się oficjalne oświadczenie

Beata Kozidrak poleci do USA promować polską kulturę. Internauci nie dowierzają

Noc Dziedzictwa Polskiego to wydarzenie odbywające się co roku, organizowane przez Marcina Gortata i jego fundację. Joanna Jędrzejczyk, Mamed Khalidov i Alicja Bachleda-Curuś to tylko niektóre z gwiazd, które gościły na imprezie. Teraz Amerykanie poznają Beatę Kozidrak.

- Z radością informujemy, że 18 marca 2022 r. odbędzie się Noc Dziedzictwa Polskiego!!! Gala odbędzie się w słynnym hotelu Beverly Hills w Kalifornii. Jednym z wielu gości specjalnych będzie Beata Kozidrak. Noc polskiego dziedzictwa przedstawia i mówi o naszej kulturze i wartościach dziedzictwa. Podczas tej nocy wręczymy nagrody specjalne – czytamy we wpisie Marcina Gortata.

Wśród opinii zdecydowanie przeważały te negatywne. Internauci zarzucali sportowcowi, że promuje niewłaściwych ludzi, którzy niekoniecznie mogą być wzorem dla innych. Według nich w Polsce w ostatnich latach zaistniało wiele młodych talentów, których muzyka szturmem wdała się na listy przebojów, nie mają też na koncie skandalicznych wpadek.

- Widzę, że jednak w Polsce zamiast piętnowania takich ludzi i czynów, wolimy ich promować - ostatnio gdzieś „Słowik”, dzisiaj tutaj Beatka (2 promile za kółkiem)... Jakby nie było lepszych wzorców. Nie gratuluje Marcin. Wstyd – czytamy w komentarzach.

- Brawo Marcin może Kozidrak zaśpiewa o moralności i prowadzeniu po kielichu . Wstydu nie macie ironizuje kolejna osoba.

- Krzysztof Zalewski, Ralph Kamiński, Natalia Przybysz, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Monika Brodka i wielu, wielu innych. Polska muzyka jest aktualnie w najlepszej od lat kondycji. Mamy młodych, utalentowanych artystów, którymi naprawdę możemy się chwalić na świecie. Ale nie, po co. Weźmy Beatę Kozidrak, która ostatni hit miała jakieś 20 lat temu i pokażmy, że Polska kulturalnie to nadal w latach dziewięćdziesiątych siedzi [...]- oburza się internauta.

Znalazło się również kilka pozytywnych opinii. W komentarzach czytamy, że liczy się dorobek sceniczny i muzyka, a nie potknięcia, którymi interesuje się cała Polska. Inni są zadowoleni, że to już koniec „kopania leżącego” i Beata Kozidrak wraca do normalnego trybu pracy.

Te gwiazdy miały operacje plastyczne
8 Zobacz galerię
fot. East News