Zamknij

Barbara Rosiek nie żyje. Autorka "Pamiętnika narkomanki" wychowała pokolenia nastolatków

Maciej Friedrich
27.04.2020 15:01
Barbara Rosiek nie żyje. Autorka "Pamiętnika narkomanki" wychowała pokolenia nastolatków
fot. screen:YouTube

Barbara Rosiek, uznana polska pisarka i psycholog, zmarła 27 kwietnia w wieku 60 lat. Autorka "Pamiętnika narkomanki" wychowała kilka pokoleń nastoletnich czytelników. Niestety, jak poinformował jej przyjaciel, brakuje pieniędzy na godny pochówek.

Nie żyje Barbara Rosiek. Uznana polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka zmarła w poniedziałek 27 kwietnia w wieku 60 lat. Jest autorką wydanego w 1985 roku "Pamiętnika narkomanki", jednej z najpopularniejszych polskich książek młodzieżowych poruszających trudny temat uzależnienia. Rosiek pisała go od 14. roku życia do czasów studiów, opisując swoje przeżycia związane z walką z nałogiem. Pozycja do dziś cieszy się dużą popularnością wśród nastolatków.

Rosiek, która swoje życie poświęciła pracy z osobami uzależnionymi, sama borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Po złamaniu kręgosłupa potrzebowała pomocy finansowej na rehabilitację i leki. Pod koniec roku zbiórkę środków zorganizował bliski przyjaciel autorki Andrzej Bryśkieiwcz. To on poinformował o śmierci Barbary Rosiek.

Grzegorz Czepułkowski z "Klanu" nie żyje. Ujawniono prawdopodobną przyczynę śmierci aktora

Barbara Rosiek nie żyje. Brakuje pieniędzy na pogrzeb autorki "Pamiętnika narkomanki"

Informacja o śmierci Barbary Rosiek pojawiła się na portalu Pomagam.pl. Niestety, okazuje się, że brakuje pieniędzy na godny pochówek autorki i specjalistki, która całe życie pomagała innym.

- Drodzy, Dziś 27 kwietnia 2020 roku o godzinie 4:15, w wieku sześćdziesięciu lat odeszła od Nas polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka - Barbara Rosiek. O czym informuję w głębokim smutku wraz z rodziną. W tym trudnym dla Nas czasie potrzebujemy wsparcia na godny pochówek Barbary Rosiek. Od teraz wszystkie pieniądze, które zostaną zebrane, przeznaczone zostaną na rzecz godnego pochówku. W imieniu rodziny proszę o wsparcie i udostępnienie informacji. Dziękuję - apelują Bryśkiewicz oraz bliscy zmarłej pisarki.

Barbara Rosiek ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim, pracowała jako psycholog kliniczny między innymi w szpitalu w Lublińcu i Częstochowie. W 2002 roku została nagrodzona srebrnym medalem International Biographical Centre w Cambridge za całokształt twórczości literackiej. 

 Shirley Knight nie żyje. Obsypana nagrodami aktorka miała 83 lata

 

RadioZET.pl/MF