Zamknij

Barbara Kurdej-Szatan straciła rolę w "M jak miłość"! Kurski przekazał informację na Twitterze

09.11.2021 22:42
Barbara Kurdej-Szatan
fot. TRICOLORS/East News

Barbara Kurdej-Szatan straciła pracę w serialu "M jak miłość" po kontrowersyjnym wpisie o polskiej Straży Granicznej. Po tym, jak sprawą zajęła się prokuratura, prezes TVP Jacek Kurski poinformował za pośrednictwem Twittera, że aktorka nie pojawi się już w nowych odcinkach telenoweli Dwójki. 

Wpis Barbary Kurdej-Szatan uderzający w polską Straż Graniczną odbił się szerokim echem w mediach. Aktorka użyła w nim przekleństw i określiła funkcjonariuszy strzegących granicy z Białorusią "maszynami bez serca i mózgu" oraz "mordercami". Na emocjonalny post gwiazdy "M jak miłość" zareagowała sieć Play, która w opublikowanym oświadczeniu odcięła się od słów aktorki od lat będącej twarzą reklam marki. 

Po tym, jak w sieci rozpętała się burza, Kurdej-Szatan opublikowała post z przeprosinami za użycie wulgarnych słów. Wpis o Straży Granicznej zniknął z jej profilu. Sprawa nie umknęła jednak uwadze Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu, który zamierzał złożyć zawiadomienie do prokuratury. Wcześniej podobne konsekwencje za publiczne wypowiedzi spotkały m.in. Władysława Frasyniuka i Martę Lempart. Wkrótce warszawska prokuratura poinformowała, że w sprawie wpisu Barbary Kurdej-Szatan wszczęto dochodzenie z urzędu

Barbara Kurdej-Szatan straciła pracę w "M jak miłość"

Przez kilka dni w sieci huczało od spekulacji, że w związku z kontrowersyjnym wpisem aktorka może stracić rolę w "M jak miłość". Nie trzeba było długo czekać, żeby ten scenariusz się ziścił. We wtorek wieczorem prezes Jacek Kurski zawiadomił na Twitterze, że Barbara Kurdej-Szatan nie będzie już występować w produkcji TVP.

Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków - podkreślił w swoim wpisie szef telewizji publicznej. 

W drugiej części tweeta Kurski bezpośrednio nawiązał do Barbary Kurdej-Szatan i poinformował, że aktorka nie pojawi się już w nowej serii odcinków "M jak miłość".

Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br. - przekazał prezes TVP.