Zamknij

Antek Królikowski i Joanna Opozda biorą rozwód. Ksiądz ostro o decyzji: „Nie wiedział, co przysięgał?”

13.06.2022 16:39
Antek Królikowski Joanna Opozda
fot. Hornet/REPORTER/East News

Antek Królikowski i Joanna Opozda niedługo będą musieli stawić się na rozprawie rozwodowej. Na ślubnym kobiercu stanęli 7 sierpnia 2021 roku. Chociaż ślubowali wierność i miłość do końca swoich dni, związku nie udało się uratować, a tabloidy rozpisywały się na temat zdrady aktora z sąsiadką swojej „jeszcze żony”. Jeden z księży ostro skomentował decyzję na temat wzięcia ślubu kościelnego i nadchodzącego rozwodu.

Antek Królikowski i Joanna Opozda od kilku miesięcy znajdują się na świeczniku mediów. Początkowo szum wywołało ich ponownie zejście się, następnie szybki, gwiazdorski ślub, a potem ogłoszenie ciąży młodej aktorki. Nie brakowało opinii internautów, że podjęli pochopną decyzję. Tuż przed porodem wyszło na jaw, że Antek Królikowski romansuje z „pewną prawniczką i sąsiadką Joanny Opozdy”. Od tamtej pory para nie pokazywała się razem.

Zobacz także: Królikowski przyjechał do synka, ale nikogo nie było w domu. Opozda skomentowała

Antek Królikowski i Joanna Opozda rozwodzą się

Polskie tabloidy prześcigają się w podawaniu doniesień na temat tego, co aktualnie dzieje się pomiędzy małżonkami. Jedni piszą, że para chce mieć szybko wszystko za sobą i rozwieść się bez orzekania o winie. Inni, że aktorka chce wywalczyć alimenty i jednak orzec o winie Antka Królikowskiego.

Finanse to jednak jedna rzecz. Druga to fakt, że zakochani wzięli ślub kościelny. Jak wiemy, w Polsce dość trudno unieważnić tego typu ożenek. Nierzadko trwa to miesiącami albo latami, trzeba też zapłacić. Jak donosi „Super Express”, w tym przypadku rozwód mogą dostać szybciej, niż się spodziewają.

Jeśli udowodnią, że w chwili zawierania ślub kościelnego, dla jednej ze stron nie miał on znaczenia – a tym samym ślubowanie było nieszczere, to małżeństwo można uznać za nieważne. W sprawie wypowiedział się również ksiądz Janusz Koplewski.

- Tutaj widzę niestety brak odpowiedzialności. Po co był ten ślub? Antoni nie wiedział, co przysięgał? Wiara opiera się na czynach, a nie na słowach. To nie jest tak, że ślubuje się jedno, a robi się drugie grzmi duchowny w rozmowie z „Super Expressem”.

RadioZET.pl/Se.pl

gwiazdy które brały ślub kilka razy
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS