Zamknij

Andrzej Koziara atakuje Kamila Durczoka. Opowiedział o walce Kozidrak z alkoholizmem w rodzinie

22.09.2021 09:46
Beata Kozidrak
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East

Andrzej Koziara, były członek zespołu Bajm i przyjaciel Beaty Kozidrak, nie krył oburzenia komentarzem Kamila Durczoka w sprawie wokalistki, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Wspomniał także o trudnej sytuacji gwiazdy, która żyła z uzależnionym mężem.

Beata Kozidrak to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która z zespołem Bajm stworzyła wiele ponadczasowych hitów, takich jak "Biała armia", "Piechotą do lata" czy "Co mi Panie dasz". 61-letnia wokalistka nadal doskonale radzi sobie na scenie, a fani wielokrotnie wyrażali podziw nad jej nieprzemijającą energią i klasą. Niestety, obecnie o Kozidrak mówi się nie za sprawą jej zawodowych sukcesów, lecz konfliktu z prawem. Piosenkarka 1 września została zatrzymana przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Za jazdę z dwoma promilami we krwi mogą grozić jej nawet 2 lata więzienia.

Choć artystka przeprosiła za swoje niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie, spotkała się z falą krytyki, zarówno ze strony internautów, jak i innych gwiazd. Pojawiły się jednak osoby, które uważają, że hejt jest niewspółmierny do winy piosenkarki. Jedną z osób, które stanęły w obronie Kozidrak, był Kamil Durczok, który sam spowodował kolizję pod wpływem alkoholu, co doprowadziło do załamania jego dziennikarskiej kariery.

- Głupota, zagrożenie? Chwila zapomnienia? (...) To, co zrobiliśmy, to rzecz straszna. Każdy z Was mógł być naszą ofiarą - oceniał, jednak podkreślał, że spotkali się z ogromną falą hejtu.

Wypowiedź Durczoka, choć zdecydowanie wspierająca wokalistkę, nie przypadła do gustu Andrzejowi Koziarze, przyjacielowi Beaty i byłemu członkowi zespołu Bajm. Mężczyzna pozwolił sobie na złośliwy komentarz skierowany w stronę dziennikarza.

Andrzej Koziara krytykuje Kamila Durczoka. Były członek Bajm opowiedział o Beacie Kozidrak i alkoholizmie

Andrzej Koziara nie ma wątpliwości, że Kamil Durczok nie powinien porównywać Beaty Kozidrak do siebie.

- Kamil Durczok powinien sobie znaleźć kogoś ze swojej półki i grupy ryzyka. Beata się do niej nie zalicza - cytuje słowa muzyka "Super Express".

Koziara przypomniał także, że piosenkarka przez lata musiała sobie radzić z arcytrudną sytuacją osobistą, mieszkając z mężem uzależnionym od alkoholu. Przyznał, że w zespole Bajm to ona często była osobą najbardziej odpowiedzialną.

- Zawsze miała zdrowy rozsądek. Odróżniało ją to od męża, który zawsze wiedział, gdzie można kupić wódkę, żeby była "tańsza niż w sklepie". Nie zapominajmy, że przez całe lata zmagała się z jego alkoholizmem - o czym napisała w swojej biografii. Musiała się od tego izolować, żeby zachować siebie jako matkę i artystkę (...) Lubiła nam pomatkować, zaopiekować się nami, przemówić do rozumu niektórym z nas. Przywracała nas do normalności po imprezach, o których lepiej nie opowiadać - opisywał w rozmowie z portalem Pomponik.