Zamknij

Andre Leon Talley nie żyje. Były dyrektor kreatywny "Vogue" miał 73 lata

19.01.2022 10:06
Andrey Leon Talley
fot. Instagram.com/Andreltalley

André Leon Talley nie żyje. Amerykańska ikona mody zmarła w wieku 73 lat, w szpitalu. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci byłego dyrektora kreatywnego "Vogue'a".

André Leon Talley nie żyje. Jak donosi portal TMZ.com, były dyrektor kreatywny "Vogue'a" zmarł w szpitalu w wieku 73 lat. Nie wiadomo jednak, co dokładnie się stało. W marcu 2021 roku legendarny redaktor mody dziękował swoim fanom za okazaną mu troskę.

Zobacz też: Yvette Mimieux nie żyje. 80-letnia aktorka zmarła tuż po urodzinach

 André Leon Talley nie żyje. Były dyrektor kreatywny "Vogue" miał 73 lata

"Nie mogę wam wystarczająco podziękować za waszą miłość i troskę. Jestem zdrowy umysłowo i duchowo i  bardzo wdzięczny za wiele wiadomości od drogich przyjaciół i całej szerokiej społeczności - pisał Talley na Twitterze w marcu 2021 roku.

André Leon Talley w latach 1983-1987 był dyrektorem modowym "Vogue'a". Później od roku 1988 do 1995 był jego pierwszym afroamerykańskim dyrektorem kreatywnym. 73-latek zasiadał też w panelu sędziowskim programu "America's Next Top Model". Napisał również trzy książki, w tym pamiętnik "The Chiffon Trenches", który trafił na listę bestsellerów "New York Timesa".

Był jednym z najbardziej szanowanych redaktorów w świecie mody i popkultury. W kwietniu 2021 roku został uhonorowany Kawalerem Orderu Sztuki i Literatury. Otrzymał ją za znaczący wkład w kulturę francuską. Informacja o śmierci André Leona Talleya poruszyła nie tylko osoby ze świata mody. Pożegnał go m.in. obrońca praw obywatelskich Czarnoskórych - Preston Mitchum.

"André Leon Talley umożliwił tak wielu queerowym chłopcom i mężczyznom wyrażanie swojego głosu. Legenda. Ikona. Niech spoczywa w pokoju i mocy, wiedząc, że utorował drogę wielu ludziom, którzy go podziwiali" - podsumował Preston Mitchum.

Kondolencje z całego świata posypały się również na instagramowym profilu André. "Świat stracił prawdziwą legendę. Będziemy za tobą tęsknić"," Byłeś legendą i ikoną. Będziemy tęsknić", "Mam złamane serce" - ubolewali fani André.