Zamknij

Agnieszka Litwin z kabaretu Jurki walczy z rakiem. Przekazała nowe wieści o swoim stanie [FOTO]

17.05.2022 15:17
Agnieszka Litwin
fot. Instagram:@agnieszkalitwin_official

Agnieszka Litwin ponad rok temu poinformowała, że choruje na raka piersi. Gwiazda kabaretu Jurki ma za sobą dwie operacje i musi regularni poddawać się badaniom kontrolnym. Po ostatniej wizycie w centrum onkologii przekazała fanom nowe informacje o swoim stanie zdrowia. 

Agnieszka "Marylka" Litwin-Sobańska jest jedną z najpopularniejszych aktorek kabaretowych w Polsce. Od wielu lat związana jest z zielonogórską formacją Jurki. Z kolegą z grupy, Przemysławem "Saszą" Żejmo, tworzy popularny sceniczny duet - małżeństwo Lucyny i Mirka. Widzowie pokochali ją także za kreację Harriet Ferguson w improwizowanym serialu kabaretowym "Spadkobiercy", w którym występowała śmietanka polskiej sceny kabaretowej.  

W październiku 2021 roku Agnieszka Litwin poinformowała, że zmaga się z rakiem piersi.

Wczoraj wykryto u mnie guza piersi. A właściwie ja go wykryłam przez wymacanie, a lekarz to potwierdził (...). Ja, po prawie 30 latach pracy na scenie, muszę się teraz zająć tylko sobą i moim zdrowiem. Życzcie mi sił, radości i zdrowia, czego i ja wam najbardziej życzę. A, i kochani, badajcie się, nie lekceważcie, jeśli coś was niepokoi w waszym organizmie - przekazała fanom. 

Agnieszka Litwin z kabaretu Jurki walczy z rakiem piersi

Wykryte zmiany okazały się złośliwe. Agnieszka Litwin natychmiast podjęła leczenie, m.in. przeszła dwie operacje. Potem poczuła się na tyle dobrze, że wróciła do pracy, jednak cały czas pozostaje pod kontrolą lekarzy. 16 maja gwiazda kabaretu Jurki poddała się badaniom kontrolnym w Opolskim Centrum Onkologii i po wszystkim przekazała internautom, że nie ma powodu do niepokoju. 

Jedne badania za mną, wszystko gra, jutro kolejne. Dzięki za kciuki. Ściskam mocno, dbajcie o siebie, róbcie profilaktyczne, kontrolne i nie odwlekajcie, jak coś was niepokoi - przekazała. 

Wielbiciele artystki cieszą się razem z nią i życzą kolejnych pomyślnych wyników oraz prędkiego powrotu do zdrowia. 

Oni chorowali na nowotwór. Oto 10 gwiazd, które wygrały walkę z rakiem [FOTO]
10 Zobacz galerię
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS