Zamknij

Abelard Giza ostro skomentował wyrok TK ws. aborcji. "Znów chlapnęło g**nem"

29.01.2021 19:28
Abelard Giza
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

Abelard Giza odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, który w środę 27 stycznia trafił do Dziennika Ustaw. Komik nie szczędził gorzkich słów i przepowiada koniec partii rządzącej.

Abelard Giza wielokrotnie komentował bieżące wydarzenia w Polsce. Komik i stand-uper nie ukrywa swoich poglądów politycznych i opinii w kwestiach istotnych społecznie. W czerwcu 2020 roku zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Andrzeja Dudy po kontrowersyjnych słowach o społeczności osób LGBT. Tym razem odniósł się do ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją. Wiele osób wyszło na ulicę protestować przeciwko ograniczeniu prawa do przerywania ciąży.

- Wczoraj znów chlapnęło g**nem. Trudno być zachwyconym, bo wali okrutnie, ale w gruncie rzeczy to dobry znak. Bo kiedy jest zator, smród w całym domu i brodzi się w łajnie po kostki, to nie cieszy stagnacja. Przy udrażnianiu rur musi bulgotać, pryskać i chlapać - skomentował Abelard Giza w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Abelard Giza opluł busa szkalującego środowisko LGBT. "Nie mogłem nie zareagować"

Abelard Giza ostro o uzasadnieniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Abelard Giza użył ostrej metafory, aby opisać aktualną sytuację. Komik przewiduje, że wzburzenie społeczeństwa przyczyni się do upadku obozu rządzącego.

- Wtedy wiesz, że to tylko kwestia czasu, kiedy cały ściek się zapadnie i zniknie. I potem znowu długo będzie spokój. Trzymajmy się! Niech chlapie i wściekłe kipi. Jeszcze trochę i nie będzie śladu - podsumował.

Co o tym myślicie?