Zamknij

Zayn Malik "sprofanował" hit Jimiego Hendrixa? Fani są podzieleni

26.11.2022 21:44

Z okazji zbliżających się urodzin Jimiego Hendrixa Zayn Malik nagrał cover jednej z najbardziej znanych piosenek legendarnego wirtuoza. Czy stanął na wysokości zadania? Zdania internautów są podzielone.

Zayn Malik "sprofanował" hit Jimiego Hendrixa? Fani są podzieleni
fot. Arnette / BEEM/Beem/East News

Jimi Hendrix jest niekwestionowaną legendą muzyki rockowej. Magazyn "Rolling Stone" uznał go za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów, a trzy spośród jego wydawnictw ("Are You Experienced", "Axis: Bold as Love" i "Electric Ladyland") znalazły się na liście stu najlepszych albumów w historii.

Jimi Hendrix
fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Dla jednych był wybitnym muzykiem, dla innych — bogiem rocka. Jimi Hendrix zmarł 18 września 1970 roku, mając zaledwie 27 lat.

Zayn Malik wykonał utwór Hendrixa

27 listopada 2022 roku Hendrix skończyłby 80 lat. Rocznicę tę postanowił uhonorować Zayn Malik, nagrywając cover utworu "Angel". Można zrozumieć tych, którzy twierdzą, że Malik porwał się z motyką na słońce. Były członek "One Direction" zapewne liczył się z tym, że jego interpretacja spotka się z krytyką wiernych fanów Jimiego.

Tak też się stało. Efekt pracy Zayna zwala z nóg — niektórych w dobrym, innych w złym znaczeniu.

—Gratulacje, wyjąłeś wokal Hendrixa z piosenki o jego umierającej matce —kpił jeden z internautów.

Co? To szaleństwo — napisał drugi.

Mimo to cover został ciepło przyjęty przez większość fanów — zarówno Zayna, jak i Jimiego Hendrixa. Pod instagramowym postem Zayna, promującym piosenkę, pojawiło się mnóstwo słów uznania. Nie brakowało ich też w serwisie YouTube.

Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Zayn zdecydował się zachować oryginalną ścieżkę gitarową i jak najwierniej odwzorować oryginalny utwór. Zdaniem wielu osób, oddał hołd nieżyjącemu muzykowi najlepiej, jak potrafił.

Wow! To zostało nagrane z klasą; To jest nie tylko dobre, ale też pomaga młodemu pokoleniu odkryć Jimiego — czytamy w komentarzach.

Piosenka "Angel" w wykonaniu Zayna została opublikowana w serwisie YouTube na oficjalnym kanale Hendrixa.

Źródła: RadioZET.pl