Zamknij

Wstrząsające wyznanie gwiazdy. Producent muzyczny żądał od niej "zapłaty w naturze"

05.12.2022 11:55

Ashanti była molestowana seksualnie przez producenta muzycznego. Artystka wyznała, że jeden z jej współpracowników w obrzydliwy sposób ją szantażował.

Ashanti
fot. mpi34/Associated Press/East News

Ashanti to amerykańska gwiazda, piosenkarka, tancerka, aktorka, projektantka mody oraz autorka tekstów piosenek dla twórczyń takich jak Jennifer Lopez czy Toni Braxton. Ośmiokrotnie nominowana do nagrody Grammy artystka opowiedziała o swoich wstrząsających doświadczeniach i przestrzegła inne kobiety działające w branży.

Ashanti z szokującym wyznaniem. Producent żądał od niej zapłaty "w naturze"

Ashanti Shequoiya Douglas podczas jednego z ostatnich wywiadów wyznała, że była molestowana seksualnie. Artystka wzięła udział w audycji "Breakfast Club", gdzie opowiedziała o karygodnym zachowaniu jednego z producentów muzycznych, z którym pracowała.

42-latka wyznała, że została ofiarą obrzydliwego szantażu. Producent, który jednocześnie był jej znajomym, stwierdził, że efekty ich wspólnej pracy przekaże artystce dopiero po zapłacie "w naturze". Mężczyzna zaoferował artystce wspólny prysznic.

Ashanti była molestowana seksualnie. Opowiedziała o próbie szantażu

- Nagraliśmy razem dwa kawałki. Nie oskarżyłam go, bo byliśmy znajomymi - wyjasnia Ahanti - Kiedy nadszedł czas umieszczenia utworów na albumie, zaoferował mi za nie wspólny prysznic. Byłam pewna, że żartuje.

Jednak szybko okazało się, że słowa producenta są śmiertelnie poważne. Mężczyzna sprecyzował ofertę, oznajmiając, że w razie odmowy, będzie musiała zapłacić mu 40 tysięcy dolarów. Jeśli nie przystanie na żadną z ofert, nie otrzyma swoich piosenek, które wówczas były już gotowe do wydania.

- Musiałam wykonać kilka telefonów, ale udało się wszystko załatwić - opowiada piosenkarka, jednak nie ujawnia, do kogo zwróciła się o pomoc oraz o jakiego konkretnie producenta chodziło.

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

RadioZET.pl/cbsnews.com