Zamknij

Wilko Johnson nie żyje. Gitarzysta Dr. Feelgood i aktor "Gry o tron" miał 75 lat

23.11.2022 15:43

Wilko Johnson nie żyje. Artysta zostanie zapamiętany jako wpływowy muzyk brytyjskiej grupy Dr. Feelgood oraz aktor kultowego serialu "Gra o tron". 

Wilko Johnson
fot. Photoshot/REPORTER

Wilko Johnson nie żyje. Gitarzysta rockowej grupy Dr. Feelgood oraz aktor znany z kultowego serialu "Gra o tron" odszedł w wieku 75 lat.

Wilko Johnson nie żyje. Gitarzysta Dr Feelgood miał 75 lat

Muzyk był znany ze swojej niesamowitej energii i charyzmy na scenie. Wraz z kolegami z zespołu miał spory wpływ na kształtujący się w latach 70. ruch punkrockowy. Artysta zmarł 21 listopada 2022 roku.

W oświadczeniu, które zostało udostępnione w mediach społecznościowych twórcy, czytamy: - To informacja, której nigdy nie chcieliśmy ogłaszać. Robimy to z bardzo ciężkim sercem: Wilko Johnson zmarł.

Johnson poza muzyką udzielał się również aktorsko. Pojawił się w serialu HBO "Gra o tron", gdzie zagrał kata Ilyna Payne'a.

Znany gitarzysta i aktor "Gry o tron" nie żyje

W 2013 roku u artysty zdiagnozowano raka trzustki. Wówczas dawano mu niecały rok życia. Muzyk i aktor zrezygnował z chemioterapii, mimo to rok później po operacji ogromnego guza uwolnił się od choroby.

Fani rocka zapamiętają Johnsona jako gitarzystę brytyjskiej formacji założonej w 1971 roku przez Lee Brilleauxa. Największym hitem grupy Dr Feelgood jest piosenka "Milk and Alcohol", która w 1979 roku zajęła 9. miejsce na liście przebojów w Wielkiej Brytanii. Od jednego z tytułów utworu zespołu, w którym udzielał się muzyk, swoją nazwę zaczerpnęła grupa Roxette.

RadioZET.pl/Deadline