Zamknij

"The Voice Senior": sobowtór Krzysztofa Krawczyka w programie. Kim jest Jan Lalak?

22.01.2023 10:04

W najnowszym odcinku programu "The Voice Senior" wystąpił Jan Lalak - wieloletni przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Jak ego występ ocenili jurorzy show?

Jan Lalak - Voice Senior - kadr z programu TVP, Krzysztof Krawczyk
fot. screen z The Voice of Poland/YouTube/ TRICOLORS/East News

Widzowie programu "The Voice Senior" mogli się poczuć, jakby Krzysztof Krawczyk znowu był wśród nas. W castingu w ciemno brał udział Jan Lalak, który nie tylko wykonał utwór zmarłego gwiazdora "Byle było tak", ale również niezwykle przypominał go wizualnie i wokalnie.

"The Voice Senior": przyjaciel Krzysztofa Krawczyka w programie

TVP cieszyła się popularnością programu "The Voice of Poland". Od jakiegoś czasu nadawca celuje w starszą część widowni. Z tego powodu powstały takie programy jak "Sanatorium miłości", czy "The Voice Senior". W spin-offie hitowego muzycznego talent show swoje umiejętności wokalne prezentują osoby starsze.

W ostatnim odcinku programu widzowie i jurorzy mogli się przez chwilę poczuć, jakby powrócił Krzysztof Krawczyk. Do "The Voice Senior" zgłosił się bowiem Jan Lalak, który nie tylko przypomina gwiazdora wizualnie, ale również jego barwa głosu przywodzi na myśl wykonawcę "Parostatku". Zresztą przekonajcie się sami.

Lalak wykonał piosenkę Krawczyka pod tytułem "Byle było tak". Repertuar nie był przypadkowy. Uczestnik od lat przyjaźnił się ze zmarłym gwiazdorem. Zaczęło się od wspólnych zdjęć z Krawczykiem. Lalak opowiedział o swojej relacji z muzykiem.

Po koncercie zaprosiłem Krzysztofa do siebie do domu. Byłem przeszczęśliwy, że tak wielki artysta jest moim gościem. Od tamtej pory staliśmy się — ja to tak nazwę — przyjaciółmi. Na koncertach wypatrywał mnie, zapraszał na scenę i wspólnie z Krzysztofem śpiewałem. Krzysiu w swoim czasie powiedział mi: "Janusz, śpiewasz jak młody Krawczyk. Nie ukrywam, że jest mi przyjemnie, jak toś mnie porówna z tak wielką gwiazdą".

Mężczyzna pochodzi spod Wrocławia. 70-latek na co dzień nie zajmuje się muzyką. Był instalatorem wodno-kanalizacyjno-gazowym i CO. Wyznał, że pracował w tym zawodzie przez niemal 50 lat. Mimo iż praca Lalaka polegała na zupełnie innych czynnościach niż śpiewanie, to właśnie ona pomogła mu rozwijać zainteresowania muzyczne.

Bardzo często wykonywałem prace na klatkach schodowych, gdzie akustyka była naprawdę prowokująca. Tam sobie podśpiewywałem. Często ludzie otwierali drzwi, podsłuchiwali. Jestem 100-procentowym amatorem. Nigdzie się nie edukowałem w kierunku muzyki, wokalistyki.

Z perspektywy czasu uczestnik "The Voice Senior" żałuje, że urodził się w czasach, gdy bycie artystą było drogą dla szczęśliwców. W jesieni życia postanowił spełnić, chociaż część swoich nigdy niezrealizowanych marzeń. Z tego powodu udał się do programu TVP, by wystąpić przed profesjonalnymi muzykami i usłyszeć ich ocenę.

Niestety członkowie jury nie zdecydowali się na wybranie przyjaciela Krawczyka i wzięcie go pod swoje skrzydła. Kilkukrotnie podczas wykonywania piosenki niektórzy jurorzy prawie nacisnęli przycisk, ale finalnie Lalak odpadł z programu, ku niezadowoleniu widzów, mających nadzieję, że mężczyzna powróci za rok i tym razem uda mu się przejść do kolejnego etapu programu.

"The Voice Senior": gdzie i kiedy oglądać program?

4. sezon "The Voice Senior" jest emitowany od 7 grudnia 2022 roku na antenie TVP2. Odcinki są nadawane co sobotę o godzinie 20:00. \W skład jury wchodzą Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Piotr Cugowski i Tomasz Szczepanik. Program prowadzi Rafał Brzozowski.

loader

RadioZET.pl/YouTube