Zamknij

Skromna Maja Hyży o jej udziale w Eurowizji: „Mam duże szanse”

03.01.2023 21:06

Maja Hyży wyraziła chęć reprezentowania Polski na Eurowizji. Gwiazda szykuje hit, który zaśpiewa podczas Krajowych Preselekcji wyemitowanych na antenie Telewizji Polskiej. Jak Hyży ocenia swoje szanse na zwycięstwo?

skromna-maja-hyży-o-jej-udziale-w-eurowizji-mam-duże-szanse
fot. Artur Barbarowski/East News

Maja Hyży, choć medialną karierę zaczynała w muzycznym programie „X Factor”, przez wielu uważana jest nie za piosenkarkę, lecz „śpiewającą celebrytkę”. Internauci niedawno oburzyli się jej występem na „Sylwestrze Marzeń” i nazwali ją „coverową gwiazdką z internetu”. Okazuje się jednak, że już wkrótce będziemy mieli szansę usłyszeć piosenkę Mai. Szykuje ona bowiem hit na Eurowizję, który będzie chciała zaprezentować podczas Krajowych Preselekcji organizowanych przez TVP.

Maja Hyży pojedzie na Eurowizję? Gwiazda wystartuje w polskich preselekcjach

W rozmowie z dziennikarką Jastrząb Post wokalistka opowiedziała, co przygotowała dla fanów międzynarodowego konkursu. Wydaje się, że Maja nie stresuje się zbytnio muzyczną rywalizacją.

- Uważam, że mam duże szanse - oceniła nieskromnie. - Uważam, że numer jest bardzo dobry. Silnie w to wierzę, że będzie to hit. Ja już jak usłyszałam pierwszą zajawkę utworu, to już czułam Eurowizję i wiedziałam, że to jest ten numer, który musimy skończyć, kontynuować i zrobić na majstersztyk. Będę się cieszyła, jeżeli dostanę się do preselekcji, a co będzie dalej? Zobaczymy. Fajnie by było reprezentować Polskę, ale są też inni. Konkurencja jest duża, ale uważam, że mamy super szanse z naszym utworem.

Zobacz także: Julia Wieniawa na Eurowizji? Tylko z „imperialną” piosenką

Niestety Hyży nie zdradziła, kto może znaleźć się w stawce eurowizyjnych preselekcji. Mówi się, że TVP nie bez powodu promuje ostatnio Marinę Łuczenko-Szczęsną. Mimo to Maja jest przekonana, że jej utwór wyróżni się na tle konkurencji.

- Ja nic nie wiem. Nic nie słyszałam. Skupiam się na swojej muzyce, utworze i nie chcę czuć jakiejkolwiek rywalizacji. Będzie, co będzie. Mam nadzieję, że ludziom spodoba się mój numer i jeżeli nie przejdę dalej, to stanie się on po prostu hitem - podsumowała.

Wierzycie w powodzenie Mai w międzynarodowym konkursie? Czy stała współpraca z Telewizją Polską zapewni jej miejsce wśród artystów, którzy powalczą o zaszczyt reprezentowania Polski na Eurowizji?

loader