Roksana Węgiel splagiatowała piosenkę? „Od razu słychać podobieństwo”

01.03.2023 13:12

Roksana Węgiel wybrała kolejny singiel z jej najnowszej płyty i szybko wywołała powszechne zainteresowanie. Niestety młoda gwiazda nie spodziewała się, że uwagę przyciągnie przede wszystkim znajome brzmienie jej piosenki. Czy „Miasto” Roxie to plagiat?

roksana-węgiel-splagiatowała-piosenkę-od-razu-słychać-podobieństwo
fot. VIPHOTO/East News

Roksana Węgiel niedawno zaskoczyła fanów, informując ich o związku z 26-letnim Kevinem Mglejem. Wkrótce wyszło na jaw, że chłopak ma kilkuletniego syna. Można więc powiedzieć, że Roxie wraz z osiągnięciem pełnoletności została młodą macochą. Gwiazda niewiele robi sobie z medialnych doniesień dotyczących jej życia prywatnego i promuje kolejny singiel z jej płyty „13+5”. Niestety część jej fanów po odsłuchaniu utworu „Miasto” zarzuciła idolce splagiatowanie zagranicznego hitu.

Roksana Węgiel posądzona o plagiat. „Miasto” brzmi podejrzanie znajomo

Piosenkarka szumnie zapowiadała premierę jej najnowszego singla. Słuchacze mieli już szansę zapoznać się z muzyczną propozycją.

- Jestem przyzwyczajona do mojej jasielskiej ciszy, której zdarza mi się szukać między blokami. Metropolia zmienia perspektywę szczególnie pełnoletniej dziewczynie. (…) Miasto dało mi swobodę, ale też przytłoczyło mnie swoimi dźwiękami - mówiła Roksana.

Węgiel może też czuć się przytłoczona masą komentarzy, w których internauci dostrzegli zaskakujące podobieństwo „Miasta” do innego zagranicznego hitu.

- Czy tylko mi się to kojarzy z „Bad memories”? To nie hejt, to zwykłe pytanie.

- Ja też od razu usłyszałam podobieństwo. Jestem ciekawa, czy był to celowy zamysł.

- „Bad memories” - Meduza. Żal, to było pewne, że z czasem skończysz mieć pomysły - pisali jej „fani”.

Wokalistka nie zdecydowała się odpowiedzieć na komentarze. Nie jest też pewne, czy podobieństwo utworów to całkowity przypadek czy celowy zabieg, który niektórzy uznają za plagiat. Możliwe też, że Węgiel zdecydowała się użyć gotowych sampli z popularnej piosenki, co staje się coraz popularniejszym zabiegiem w branży muzycznej.

loader
Roksana Węgiel skończyła 18 lat
10 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News