Z legendarnym muzykiem nigdy nie było tak źle. Choroba Phila Collinsa postępuje

10.03.2023 17:30

Phil Collins jest bardziej unieruchomiony niż kiedykolwiek wcześniej. Członek zespołu Genesis postanowił podzielić się informacjami o stanie zdrowia muzyka.

Phil Collins i Genesis podczas koncertu w Londynie
fot. Bav Media / SplashNews.com/East News

Były gitarzysta i basista Genesis - Mike Rutherford, poinformował fanów o stanie zdrowia Phila Collinsa. Muzyk jest unieruchomiony.

Phil Collins: stan zdrowia muzyka

Collins miał problemy zdrowotne od czasu urazu kręgosłupa w 2007 roku. Uszkodzone zostały wówczas kręgi w górnej części szyi, a także nerwy. Kontuzja wpłynęła na jego zdolność do występów, a na ostatnim koncercie Genesis w marcu 2022 roku wystąpił na wózku inwalidzkim.

Jak podaje NME, Rutherford wypowiedział się na temat zdrowia Collinsa w wywiadzie dla BBC Breakfast. Rozmowa odbyła się przy okazji nadchodzącej trasy koncertowej gitarzysty z grupą Mike + The Mechanics, podczas której syn Collinsa - Nicholas, będzie grał na perkusji.

Jak wiecie, Phil jest trochę… Jest znacznie bardziej unieruchomiony niż kiedyś, a szkoda, ale na trasie był w dobrym humorze. W domu czuje się dobrze, cieszy się życiem. Pracował tak ciężko przez lata. Myślę, że lubi spędzać czas w domu.

Wygląda więc na to, że stan Collinsa się nie poprawił.

Phil Collins kontra Nicholas Collins: kto jest lepszym perkusistą?

Rutherford został też zapytany o zdolności muzyczne syna Phila Collinsa. Muzyk miał odpowiedzieć, który z nich lepiej gra na perkusji.

Zawsze wspieram ojców, bo należę do tego pokolenia. Phil jest niesamowitym perkusistą, ale Nic też jest fantastyczny. Jak jego tata, ale w trochę inny sposób.

Wygląda więc na to, że chociaż Collins nie może już występować na scenie, jego spuścizna jest wciąż żywa. Nicholas Collins wystąpił z Genesis podczas pożegnalnej trasy w 2022 roku. Jego ojciec nie był w stanie grać na perkusji ze względu na swój stan zdrowia. W jednym z wywiadów z 2021 roku wspomniał, że ledwie trzyma pałeczki w rękach.

loader

RadioZET.pl/NME