Zamknij

Polski muzyk miał prawie 40 kilogramów narkotyków. Został zatrzymany przez policję

22.01.2023 10:34

Polski raper znany jako OG Olgierd został aresztowany przez policję za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli 38 kilogramów zakazanych substancji.

OG Olgierd - kadr z teledysku
fot. screen z Major Specnaz/YouTube

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało Michała O. - muzyka posługującego się pseudonimem OG Olgierd. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono 38 kilogramów narkotyków. Miały być rozprowadzane przez niego w Szczecinie.

OG Olgierd zatrzymany przez policję za narkotyki

Jak podaje portal Gwiazdy WP, według ustaleń policji raper miał zajmować się handlowaniem narkotyków.

Według podinsp. Iwony Jurkiewicz funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu podejrzanego niemal 40 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Taka ilość narkotyków została oszacowana przez śledczych na ponad milion złotych.

Wartość przejętych środków odurzających i substancji psychotropowych śledczy wycenili na około 1,3 miliona złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przejęte narkotyki miały być rozprowadzone w Szczecinie.

O. został przetransportowany do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Muzyk usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków w warunkach powrotu do przestępstwa. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód. Policja zabezpiecza kolejne dowody przeciwko raperowi. O. grozi aż do 12 lat więzienia.

OG Olgierd: kim jest raper aresztowany za posiadanie narkotyków?

Michał O. nie jest zbyt płodnym artystą. Jego twórczość ogranicza się zaledwie do kilku utworów, które nie trafiły na żadną płytę. Za popularnością OG Olgierda stoi współpraca z Belmondziakiem. W 2019 roku wspólnie nagrali popularny kawałek "Message".

Brał też udział w Hot16Challenge 2.

Fani OG Olgierda nie powinni być zaskoczeni. W 2020 roku również był aresztowany za posiadanie i handel narkotykami. Teraz usłyszał jednak naprawdę poważne zarzuty.

loader

RadioZET.pl/Gwiazdy WP