Zamknij

Gwiazdor Backstreet Boys uczcił pamięć zmarłego brata. Posłuchaj wzruszającej piosenki

12.01.2023 11:55

Nick Carter uczcił pamięć po zmarłym Aaronie Carterze, wypuszczając swój najnowszy utwór - "Hurts to Love You". Śpiewa w nim o swoim bracie i o żałobie, którą przeżywa.

Nick Carter i Aaron Carter
fot. Everett Collection/Star Shooter/MediaPunch/Associated Press/East News

Kilka miesięcy po śmierci swojego brata Aarona, Nick Carter postanowił złożyć mu hołd w nowym utworze. O czym muzyk śpiewa w "Hurts to Love You"?

Nick Carter uczcił pamięć zmarłego brata

Aaron Carter był amerykańskim piosenkarzem i raperem oraz młodszym bratem Nicka Cartera - członka grupy Backstreet Boys. W listopadzie 2022 roku świat obiegły wieści o śmierci twórcy hitów "I Want Candy" i "Aaron's Party (Come Get It)".

Oczywiście poza fanami śmierć Cartera przeżywali jego najbliżsi, w tym jego brat. Nic więc dziwnego, że członek Backstreet Boys po zaakceptowaniu tragedii, postanowił przelać swój żal w muzykę. Efektem przeżytego doświadczenia jest piosenka "Hurts to Love You", którą Nick Carter opublikował na swoim Instagramie.

- Wszyscy mamy kogoś takiego w naszych życiach, kogo bez względu na to, co robi i jak bardzo to boli, nadal kochasz. Więc przepracowałem to w sposób, który znam najlepiej.

Mimo dość uniwersalnego przekazu piosenki, "Hurts to Love You" ma dość jasne podłoże - Nick Carter za jej pomocą radzi sobie ze stratą po ukochanym bracie. 

 "Hurts to Love You": tekst piosenki Nicka Cartera

Fragment zaprezentowany w powyższym poście został zilustrowany archiwalnymi nagraniami dwóch braci. Na YouTube trafiła pełna wersja "Hurts to Love You", która na razie nie doczekała się teledysku

O czym dokładnie śpiewa Nick Carter? Chociaż jak to bywa w przypadku większości utworów popularnych, tekst został napisany tak, by odnieść go do wielu różnorodnych przypadków z życia słuchacza, w tym wypadku trudno pominąć kontekst tego, "co autor miał na myśli". Piosenka "Hurts to Love You" powstała w konkretnym celu i doskonale widać to w warstwie lirycznej.

Carter śpiewa między innymi: "Zawsze liczyłem na to, że twoje jutro będzie lepsze niż wcześniejsze dni, miałem nadzieję, że znajdziesz swoją drogę do miejsca, w którym byłbyś szczęśliwy na tym świecie". Mowa oczywiście o problemach natury psychicznej i nadużywaniu narkotyków przez młodszego z braci. Muzyk przyznaje też, że chociaż "kochanie cię boli", zawsze darzył brata wielkim uczuciem, które trwa nadal. 

- Tęsknię za Tobą całym sercem, wiesz, że zawsze będę / Zawsze modliłem się o spokój, dla mojej duszy / Trudno jest uwolnić się od złości / Wiem, że zajęło mi to trochę czasu / Czasami ciemność trwa wiecznie / Czuję się, jakby światło nigdy miało nie zaświecić

To nie pierwszy raz, kiedy Nick Carter publicznie przeżywa żałobę z powodu śmierci brata. Tuż po odejściu Aarona Cartera zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym opisał, co czuje.

- Moje serce pękło. Chociaż mój brat i ja mieliśmy skomplikowane relacje, moja miłość do niego nigdy nie wygasła. Zawsze miałem nadzieję, że pewnego dnia będzie chciał kroczyć ścieżką zdrowia i w końcu znajdzie pomoc, której tak rozpaczliwie potrzebował. Czasami chcemy winić kogoś lub coś za stratę, ale prawda jest taka, że uzależnienie i choroba psychiczna są tutaj prawdziwym złoczyńcą. Będę tęsknił za moim bratem bardziej, niż ktokolwiek kiedykolwiek może sobie wyobrazić. Kocham Cię Chizz. Teraz możesz wreszcie zaznać spokoju, którego nigdy nie zaznasz tu na ziemi… Boże, proszę, zaopiekuj się moim braciszkiem.

Aaron Carter odszedł 5 listopada 2022 roku w wieku 34 lat. Muzyk utonął w wannie. Obecnie oczekuje się na wyniki badań toksykologicznych, by podać oficjalną przyczynę śmierci.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17:00 do 19:00)
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)
loader

RadioZET.pl/Instagram