Nadchodzą muzyczne emocje! Topowe polskie gwiazdy i projekt BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023

Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w nowej formule – dwudniowego festiwalu. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO.

Nadchodzą muzyczne emocje! Topowe polskie gwiazdy i projekt BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023
fot. Materiały prasowe

Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w nowej formule – dwudniowego festiwalu. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO. Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

W 2023 roku to Letnie Brzmienia podróżują do publiczności, tym razem na dłużej i tylko raz. Przez dziewięć letnich weekendów, od czerwca do września, festiwal odwiedzi dziewięć miast, by dać publiczności okazję do przeżycia wyjątkowego muzycznego rendez-vous.

W wakacje będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć się weekendowo w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

Materiały prasowe_Letnie Brzmienia 2023_1920x1080_MROZU
fot. Materiały prasowe

W line-upie Letnich Brzmień pojawiają się ich weteran, czyli MROZU, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także przyjaciele i rodzinne spotkania”, oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Letnich Brzmień dołączają też słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia”ukaże się z końcem kwietnia oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

Materiały prasowe_Letnie Brzmienia 2023_1920x1080_Vito Bambino
fot. Materiały prasowe

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące młode kobiety: Bovską, Margaret, Zalię oraz Mery Spolsky. Artystki są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią.

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej zabawy z przyjaciółmi. – Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Muzyką opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska.

Materiały prasowe_Letnie Brzmienia 2023_1920x1080_Natalia Kukulska-BabieLato
fot. Materiały prasowe

Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single orazbędzie też można je usłyszeć na solowych koncertach.

Szczerze ucieszy się też fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Miłość publiczności zyskała dzięki swoim pełnym emocji kawałkom, które razem z zespołem świetnie przenosi na scenę. Mowa oczywiście o Kaśce Sochackiej. W klimat długich, letnich wieczorów z historiami o miłości czy siostrzeństwie wprowadzi Natalia Przybysz. Dla kontrastu, publiczność będzie baunsować z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem.

LemON na koncertach zaserwuje rockowo-alternatywną mieszankę dźwięków, Rosalie. zaprosi do świata R’n’B, a Ignacy zaproponuje subtelne odsłony melodyjnego popu. Doświadczony muzyk, znany choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. Zgrabne łączenie elementów alternatywy i popu to domena duetu KARAŚ/ROGUCKI, niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski.

Ze świata elektroniki na letnich scenach pojawi się m.in. uznany duet producencki Smolik // Kev Fox, śląski elektropopowy zespół The Dumplings i ciekawy, młody twórca Tynsky. Piosenki pełne świeżości zaśpiewa Natalia Szroeder i coraz szerzej znane Faustyna Maciejczuk oraz Paula Roma. Do dobrej zabawy zaproszą pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. W piękny nastrój wprowadzą publiczność znana z Domowych Melodii jucho, a także artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełny muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice

Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa

Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków

Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła

Warszawa / 28–29.07.2023 / błonia PGE Narodowego

Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera

Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych

Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice

Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela

Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji

***

Materiały prasowe_Letnie Brzmienia 2023_1920x1080_full-lineup
fot. Materiały prasowe

Letnie Brzmienia 2023 w nowym, festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerzy Letnich Brzmień to: PGE Narodowy, Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

KARNETY:

299 zł – REGULAR dostępne do 31.05.2023 (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów

359 zł – FINAL CALL dostępne od 31.05.2023 (godz. 12.00)

Karnetysą dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Najnowsze informacje są dostępne w kanałach organizatora. Regulamin imprezy: www.letniebrzmienia.pl.