Muzyk zastrzelony przez żonę. Wśród ofiar również jego 13-letni syn

07.03.2023 15:32

Muzyk Steve Cain i jego 13-letni syn nie żyją. Zostali zastrzeleni przez żonę, 46-letnią Theresę Cain. Nie są jedynymi ofiarami tej rodzinnej tragedii. Służby ujawniły motywy kobiety.

Steve Cain nie żyje
fot. screen Facebook Critical Khaos

Steve Cain, wokalista trash metalowego zespołu Critical Khaos, został zastrzelony przez żonę. Kobieta doprowadziła też do śmierci 13-letniego syna, a także postrzeliła 20-letnią córkę – dziewczynie udało się przeżyć. Nie żyje też 74-letni ojciec żony muzyka. Wiadomo, co mogło wstąpić w 46-latkę, która finalnie popełniła samobójstwo.

Zobacz także: Gary Rossington nie żyje. Ostatni członek grupy Lynyrd Skynyrd miał 71 lat

Steve Cain nie żyje. Żona zastrzeliła muzyka, syna i siebie

Do tragedii doszło 2 marca 2023 roku w Ohio. 46-letnia Theresa Cain strzeliła do swojego męża, muzyka Steve’a Caina. Potem zabiła też ich 13-letniego syna, Ethana oraz swojego 74-letniego ojca, Williama Feltona.

20-letnia Samantha Cain, córka pary, również miała zostać ofiarą matki. Dziewczyna cudem przeżyła i w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Bliscy rodziny zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby pokryć koszty leczenia 20-latki.

Żona Steve’a Caina popełniła samobójstwo. Co spowodowało, że jej celem było zabicie całej rodziny? Szeryf Steve Leahy przekazał, że tragedia miała miejsce tuż przed pojawieniem się w domu urzędników, którzy mieli wręczyć Cainom dokumenty eksmisyjne.

Śledczy doszli do wniosku, że rodzina Steve’a Caina już od dłuższego czasu zmagała się z problemami finansowymi, przez co mieli być eksmitowani. Theresa Cain miała robić wszystko, aby jej bliscy nie dowiedzieli się prawdy.

19 maja Steve Cain wraz z zespołem miał zagrać największy koncert w swojej karierze. Muzycy mieli zaprezentować się w Madison Theater. Członkowie grupy mimo wszystko nie chcą odwoływać swojej obecności na wydarzeniu i pragną spełnić marzenie swojego nieżyjącego przyjaciela.

- Mamy nadzieję, że wszyscy sobie jakoś dzisiaj dają radę... To jest coś, o czym Steve marzył, zanim został nam odebrany. Rozmawialiśmy o tym koncercie, jak o czymś przełomowym. By stanąć na tej samej scenie, co zespoły, których jesteśmy fanami. A teraz był na to nasz czas. Chciał tego bardziej, niż ktokolwiek z nas... Cieszymy się, że możemy jednak spełnić jego marzenie i zagrać ten koncert ku jego pamięci  - przekazał zespół Critical Khaos.

Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News