Zamknij

David Crosby nie żyje. Gwiazda podziękowała mu za spermę

20.01.2023 12:56

Zmarły David Crosby był biologicznym ojcem dzieci piosenkarki Melissy Etheredge. Artystka skorzystała z jego nasienia, odrzucając spermę Brada Pitta.

David Crosby, Melissa Etheredge
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News, Melissa Etheredge/Instagram

Melissa Etheridge złożyła hołd Davidowi Crosby'emu. Słynny muzyk zmarł 19 stycznia 2023 roku. Gdyby nie on, piosenkarka nie byłaby matką dwójki dzieci.

Melissa Etheredge podziękowała Davidowi Crosby'emu

Śmierć Crosby'ego wstrząsnęła całym światem. W żalu pogrążyli się nie tylko fani na całym globie, ale przede wszystkim jego rodzina i bliscy przyjaciele. Po ogłoszeniu odejścia muzyka, w mediach społecznościowych pojawiło się wiele postów znanych osób, dla których Crosby był kimś ważnym.

Wśród nich nie zabrakło Melissy Etheridge - amerykańskiej piosenkarki rockowej, którą z Crosbym łączyła przyjaźń i dwójka dzieci. Na Instagramie artystki pojawiło się zdjęcie sprzed lat, na którym widzimy ją oraz zmarłego muzyka. Zostało opatrzone opisem, będącym hołdem dla Crosby'ego.

Opłakuję stratę mojego przyjaciela, biologicznego ojca Bailey i Becketta - Davida. Dał mi dar rodziny. Zawsze będę wdzięczna jemu, Django i Jan. Jego muzyka i dziedzictwo będą inspirować wiele pokoleń. Prawdziwy skarb.

"Dar rodziny", o którym wspomina Etheridge odnosi się do sytuacji, w której Crosby był dawcą nasienia dla piosenkarki i jej ówczesnej partnerki - reżyserki Julie Cypher.

Jak podaje Mirror, Etheridge w 2016 roku zdradziła, że wspólnie z Cypher rozważały wykorzystanie spermy ich wspólnego przyjaciela Brada Pitta. Miało to mieć miejsce, zanim gwiazdor został ojcem. Finalnie jednak plany nie wypaliły i dawcą został Crosby. Dzięki temu Etheridge urodziła córkę Bailey oraz syna Becketta Cypherów. Artystka dokonała coming outu jako lesbijka w 1993 roku. Od tego czasu działa jako aktywistka osób LGBTQ+

Kim jest dawca spermy?

Oddawanie spermy polega na oddaniu próbki nasienia do banku nasienia, który może być używany do celów reprodukcyjnych, takich jak zapłodnienie in vitro lub rozmnażanie zastępcze. Proces zwykle polega na oddaniu próbki nasienia przez ejakulację do specjalnego pojemnika w miejscu do tego przeznaczonym, takim jak klinika reprodukcyjna lub bank nasienia.

Dawcy spermy są zwykle mężczyznami, którzy przeszli szereg testów zdrowotnych i genetycznych, aby upewnić się, że ich nasienie jest zdrowe i odpowiednie do użycia. Proces dawstwa spermy jest zwykle anonimowy, co oznacza, że dawca nie jest ujawniany osobom, które korzystają z jego nasienia. Zdarza się jednak, że dawcami zostają osoby dobrze znane parze starającej się o dziecko. Tak właśnie było w przypadku Etheridge i Cypher.

loader

RadioZET.pl/Insatgram/Mirror