Zamknij

Marek Gaszyński nie żyje. Autor "Snu o Warszawie" miał 83 lata

15.01.2023 09:45

Zmarł Marek Gaszyński, autor tekstów do takich przebojów jak "Sen o Warszawie" i "Gdzie się podziały tamte prywatki". Niedawno trafił do szpitala w ciężkim stanie. Przykrą wiadomość przekazała mediom żona, Anna Gaszyńska.

Marek Gaszyński nie żyje
fot. Michal Wozniak/East News

Nie żyje Marek Gaszyński, dziennikarz, znawca polskiej muzyki i autor tekstów do ponad 150 piosenek. W grudniu przyjaciele informowali w mediach społecznościowych, że Marek Gaszyński przebywa w szpitalu i jest w złym stanie

Marek Gaszyński nie żyje. Autor "Snu o Warszawie" miał 83 lata 

O śmierci 83-letniego autora piosenek zawiadomiła w niedzielę rano żona, Anna Gaszyńska. 

- Mimo troskliwej opieki zmarł dzisiaj w szpitalu o godz. 4.30 Marek Gaszyński. Przegrał walkę z chorobą. Kochał muzykę, kochał życie i towarzystwo przyjaciół. Zmarł wspaniały człowiek, mąż, ojciec i dziadek. Całe swoje życie zawodowe poświęcił Polskiemu Radiu - przekazano w komunikacie. 

Marek Gaszyński pisał głównie dla Czesława Niemena i Czerwonych Gitar, ale jego teksty śpiewali także Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Bogusław Mec, Breakout, Helena Majdaniec, Gang Marcela czy Tadeusz Woźniak. Do najsłynniejszych tekstów Marka Gaszyńskiego należą "Sen o Warszawie", "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Nie zadzieraj nosa" i "Klęcząc przed tobą".

EN_01283589_0034
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS
EN_01125731_0002
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS
EN_01125731_0027
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS
Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News