Zamknij

Kanye West wystartuje w wyborach z Donaldem Trumpem? Gwiazdor przekazał fanom kontrowersyjny pomysł

25.11.2022 16:09

Kanye West podzielił się z fanami swoim kolejnym kontrowersyjnym pomysłem. Raper oświadczył, że będzie kandydował w wyborach, a wiceprezydentem okrzyknie Donalda Trumpa.

Kanye West
fot. Backgrid/East News

Kanye West od tygodni nie schodzi z ust mediów. Muzyk doskonale wie, jak sprawić, żeby mówił o nim cały świat, niestety - niekoniecznie dobrze. Analizując jedynie najświeższe newsy, zauważymy nagłówki mówiące o kolejnym oskarżeniu artysty o złamanie praw autorskich, czy zadośćuczynieniu, które musiał zapłacić w związku z wychwalaniem podczas pracy... Hitlera.

Kanye West wystartuje w wyborach z Donaldem Trumpem?

Po pomyśle ubierania bezdomnych w koszulki z Janem Pawłem II i rasistowskimi hasłami West po raz kolejny deklaruje, że zostanie prezydentem. Muzyk oznajmił, że wystartuje w wyborach na głowę państwa w USA, a jako wiceprezydenta swojej kadencji wskazał... Donalda Trumpa.

Jak donosi Interia, konto na Twitterze zajmujące się monitorowaniem i ujawnianiem prawicowego ekstremizmu oraz zagrożeń dla demokracji, opublikowało nagranie z Westem w roli głównej. Ye zwrócił się do przyszłych wyborców i ogłosił, że wystartuje w rywalizacji o tytuł prezydenta USA w 2024 roku. Jako szefa swojej kampanii wskazał Milo Yiannopoulosa, brytyjskiego komentatora politycznego, który nie jest traktowany zbyt poważnie przez opinię publiczną. Bloger stał się kilka lat temu twarzą ruchu prawicowego alt-right.

Kanye West znowu chce zostać prezydentem USA. Tym razem się uda?

Raper, kiedy odblokowano mu dostęp do konta na Twitterze, osobiście przekazał fanom kolejne rewolucje. Wyznał, że zaproponował Donaldowi Trumpowi wspólne wystartowanie w wyborach. Miał odwiedzić byłego prezydenta osobiście i zaproponować mu współpracę. - Jak myślicie, co odpowiedział, gdy poprosiłem, aby został moim kandydatem na wiceprezydenta? - pyta fanów Ye.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Okazuje się, że sporo osób, bo aż niemal 59 procent biorących udział w sondzie uważa, że Trump przystał na propozycję rapera. Niewiele ponad 41 procent odpowiedziało w ankiecie, że współpraca nie dojdzie do skutku.

West ma już doświadczenie w wyborach prezydenckich. Raper kandydował w 2020 roku i otrzymał jedynie 50 tysięcy głosów.

loader

RadioZET.pl/Interia/NME