Kanye West napadł na kobietę? Wideo ma być dowodem w śledztwie

30.01.2023 16:26

Kanye West znów ma kłopoty. W sieci pojawiło się nagranie wideo przedstawiające rapera podczas ataku na kobietę. Czy muzyk na nią napadł? Na to pytanie odpowie policja.

Kanye West
fot. Backgrid/East News

Toczy się śledztwo, którego przedmiotem jest rzekoma napaść na kobietę dokonana przez Kanye Westa. Do zajścia miało dojść 27 stycznia 2023 roku.

Kanye West napadł na kobietę?

Znany muzyk już dawno przekroczył granicę kontrowersji i ekscentryzmu typowych dla wielkich gwiazd. O ile sympatyzowanie z Donaldem Trumpem można było uznać za dziwactwo, o tyle antysemickie wypowiedzi i jawne chwalenie Hitlera ocierają się o przestępstwo. Tak jak ostatnie wydarzenie, w którym brał udział raper. 

Jak podaje E! News, biuro szeryfa hrabstwa Ventura poinformowało, że trwa śledztwo w sprawie Westa, który miał napaść na kobietę 27 stycznia 2023 roku w Los Angeles. Policja uzyskała nagranie wideo z kłótni Westa z kobietą, która twierdzi się, że raper wytrącił jej telefon z ręki. Na nagraniu widać, kierowczyni samochodu stojącego na środku drogi, wychyla się przez okno. Filmowała Westa za pomocą telefonu, co spotkało się z oburzeniem byłego męża Kim Kardashian. Na wideo słychać, jak raper mówi, by kobieta przestała nagrywać. 

Kobieta stwierdziła, że muzyk jest celebrytą, zakładając, że ma prawo nagrywać Westa. To spowodowało, że West wyrwał jej telefon z ręki i rzucił go na ulicę. Następnie opuścił miejsce zdarzenia, zanim przyjechała policja. Rzecznik biura szeryfa hrabstwa Ventura dodał, że zgłoszono przestępstwo, co oznacza, że zajście będzie objęte dalszym śledztwem. Tożsamość kobiety biorącej udział w konfrontacji nie została podana do wiadomości publicznej. West nie skomentował wydarzenia. Żaden przedstawiciel ani prawnik nie zabrał głosu na ten temat. 

Kanye West: muzyk na cenzurowanym

W 2022 roku powoli zaczynała upadać pozycja Westa, który po antysemickich wypowiedziach, został ukarany przez dużą firmę odzieżową zerwaniem kontraktu. Pojawiło się też wiele innych doniesień o zachowaniach rapera, zakrawających na przestępstwo. Szczytem był jednak występ w programie Alexa Jonesa znanego z głoszenia teorii spiskowych. Kanye West podczas nagrania publicznie pochwalał Adolfa Hitlera, twierdząc, że dyktator miał duża wartość, że lubi Hitlera, a ludzkość jako ogół powinna przestać obrażać nazistów.

loader

RadioZET.pl/E! News